TOKİ başvuruları 14 Mart’ta başlıyor

Son Güncelleme: 2 Mart 2016 - 10:14 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TOKİ başvurularıTOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından emeklilere müjde verilmiş ve İkinci Bahar Projesi isimli proje ile 18 ilde 3 bin 361 konut satışının gerçekleştireceğini duyurmuştu.

Emeklilere TOKİ konutu kapsamında Türkiye geneli diğer illerde olduğu gibi 14 Mart 2016 tarihi itibariyle başvurular başlayacak. Başvurular, Türkiye Halk Bankası’nın Kocaeli’mdeki yetkili tüm şubelerince, 14 Mart – 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuru bedeli olarak konut alıcılarından 500 TL alınacak. Başvuru şartları ve detaylar TOKİ’nin internet adresinden ile telefon numarasından bilgi alınabilir.

EMEKLİLERE TOKİ KONUT BAŞVURUSU İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Öncelikler emeklilere verilen TOKİ Konut müjdesinden faydalanabilmek için emeklilerin daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması gerekiyor. Emeklilerin il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor.

Yine TOKİ konut için başvuruda bulunacak olan emeklilerin en fazla 3 bin 200 lira maaşa sahip olması gerekiyor. Bu rakamın üzerinde maaş alan emekliler başvuruda bulunamayacak.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ başvuruları 14 Mart’ta başlıyor ile Benzer Yazılar:

2 Mart 2016 Saat : 10:14

TOKİ başvuruları 14 Mart’ta başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–