Toki Başakşehir’de Ev Satışına Başladı!

Kategori: - - 14:29

Toki Başakşehir'de Ev

Toki Başakşehir’de Ev satışına başladı. Kredisiz 120 Ay Vadeyle Taksit Taksit 2+1 ve 3+1 TOKİ konut satışı için taksitler kaç TL’den başlıyor?

Konut satın almak isteyenler emlak piyasasındaki fiyatları öğrenince bu taleplerini genellikle ertelemek zorunda kalıyorlar. Ancak yine de şu anda Türkiye’de ucuz konut satın alabilme imkanları bulunuyor. Özellikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı bir kurum olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kamu kurumu olma hassasiyeti ile vatandaşlara ucuz fiyatlarla konut satışı yapıyor. Peki TOKİ’den ucuz konut nasıl alınır? TOKİ hangi şehirlerde konut satışı yapıyor? TOKİ konutları neden uygun fiyatlarla satıyor? Toki Başakşehir’de Ev


Toki Başakşehir Konut Satışı ‘nın Ayrıntıları Belli Oldu TIKLAYINIZ


TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut projelerinde yer alan konutların satışları belirli periyotlarda gerçekleştiriliyor. TOKİ bu konutların satışları için önce konut satış ilanları yayınlıyor. Bu ilanlarda konutların maliyet bilgileri, başvuru tarihleri ve satın alma şartları yer alıyor. Tüm bu detayları inceleyen vatandaşlar başvurularını yaparak konut satın alma taleplerini bildiriyorlar. Konut satışı hangi yöntemle yapılıyorsa ona göre satın alma işlemi gerçekleşiyor. Bazen kuralı satış yapıldığı için konut satın alacaklar noter huzurunda çekilecek kuralarla belirleniyor.

TOKİ NEDEN UYGUN FİYATA EV SATIYOR?

TOKİ’nin uygun fiyatla ev satışı yapması ve bunu uzun yıllardır sürdürmesi vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. TOKİ maliyetleri en düşük seviyede tutmayı başarıyor. Konut inşasında arsa maliyetlerini oldukça düşürmeyi başaran TOKİ bir de inşaatları ihale yoluyla firmalara verdiği için maliyetleri en düşük seviyeye çekebiliyor. Bu şekilde oldukça düşük maliyetle inşa edilen konutlar kar amacı gütmeden vatandaşlara satılıyor. Bu durumda da vatandaşlar normal piyasa fiyatlarının çok altında bedellerle ev sahibi olabiliyorlar.

TOKİ’DEN UYGUN ÖDEME SEÇENEKLERİ

TOKİ’den ev satın alan vatandaşlara sağlanan bir imkan da uygun fiyat kadar kolay ödeme seçenekleri oluyor. Öncelikle vatandaşların TOKİ’den ev satın almak için yüksek peşinat ödemesi yapmalarına gerek yok. Yüzde 10 ile 25 arasında değişen oranlarda peşinat ödemesi talep edilmektedir. Üstelik 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vade imkanları ile de ev sahibi olunabiliyor. En büyük avantaj ise peşinat haricinde kaln tutarın taksit ödemelerinin evi teslim aldıktan sonra ödemeye başlanması oluyor.

TOKİ İSTANBUL KONUT SATIŞI!

TOKİ’nin İstanbul’daki konut projelerinden olan Başakşehir Hoşdere 344 Konut Projesi’nde satışa çıkıldı. TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre bu projede 16 adet 2+1, 46 adet 3+1 konutun satışı yapılacak. bu konut satışı için maliyet bilgileri de açıklandı.

 

Kuralı satış yöntemi ile gerçekleştirilecek bu satışlar için fiyat belirlemeleri yapıldı. Buna göre TOKİ 2+1 konutlar için fiyatların 622 Bin TL’den başlayarak 703 Bin TL’ye kadar çıktığını ilan etti. Ayrıca pek eşine rastlanmayacak peşinat ve vade seçenekleri de vatandaşlara verildi. Buna göre yüzde 25 peşinat ödemesi ile 96 ay, yüzde 40 peşinat ödemesi ile 120 ay vade imkanı vatandaşlara tanındı. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre İstanbul Başakşehir’de 2+1 evlerin taksitleri 3.111 TL’den başlıyor.

TOKİ tarafından İstanbul Başakşehir’de satışa çıkarılan 3+1 evler için de maliyet ve ödeme bilgileri paylaşıldı. Buna göre 3+1 evlerin fiyatları 759 Bin TL’den başlıyor ve 997 Bin TL’ye kadar çıkıyor. Yine vatandaşlar bu konutlar için de yüzde 25 peşinat ödeyerek 96 ay vade, yüzde 40 peşinat ödeyerek 120 ay vade imkanından yararlanabiliyorlar. TOKİ’nin bu projedeki 3+1 konutlarının taksitlerinin 3.796 TL’den başlıyor. Toki Başakşehir’de Ev

Etiketler:, , , ,