Batışehir 3. etap satışı öne alındı

Kategori: - - 08:34

Geçen yılın son ayında 2. etap satışına başlayan Batışehir, yoğun taleple 3. etap satışını öne çekti. İkinci etabın yüzde 30’unu bir ayda satan Egeyapı, 1. etap satışını iki ayda bitirmişti.

EMLAK sektöründe 2012’nin kötü gideceği kehaneti Egeyapı Group’un TEM Otoyolu’na cepheli Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi olan 3 bin 123 konutluk Batışehir’deki satışlarıyla tersine döndü. Geçen yılın sonunda ikinci etabın satışına başlayan Egeyapı, kısa sürede yüzde 30’luk kısmı satınca 3. etabın satışını da öne çekmeyi kararlaştırdı. Açıklamada yoğun talep nedeni ile projenin 3’üncü etap satışlarının öne çekilmesi planlandığı belirtildi. Ön satışa sunulduğu Ağustos 2011’den bu yana son hız devam eden projenin ilk etabının satışlarının büyük bölümü 2 ay içinde tamamlanmıştı. İçerisinde 3 bin 123 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları spor salonları ve 100 bin metrekareye varan ortak alan bulunacak Batışehir’de 15 bin kişi yaşayacak.

İlk etap 2013’te teslim edilecek

İstanbul TEM Otoyolu cepheli çok önemli bir lokasyonda yükselen dev şehir, İstanbul’un yeni kesişim noktası olarak anılacak. Doğan Medya Center ile Dünya Gazetesi’nin karşısında, İstoç Oto Center’ın yanında yer alan TEM otoyoluna 800 metre cepheli arsanın önünden günde yaklaşık 200 bin araç geçiyor. Basın Ekspres Yolu’na 2, Maslak ve Atatürk Havalimanı’na ise 10 dakika mesafede bulunan projenin çevresinde yürüme mesafesinde iki metro istasyonu açılacak. Bu hatlar inşaat ve planlama halinde olan Beşiktaş-Bağcılar ve Bakırköy-Bağcılar hatları olacak. Batışehir Projesi’nin ilk etabı 2013 yılının Temmuz ayında teslim edilecek.

2012’de konuta yüzde 15 zam gelir

EGEYAPI Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, bu yıl konut fiyatlarında, enerji ve emtia fiyatlarındaki artışa bağlı olarak yüzde 15 gibi bir artış beklediklerini belirtti. Kabadayı “Türkiye’de çok genç bir nüfus var. Beş yıl sonra Avrupa’nın yaş ortalaması 48, Türkiye’nin ise 32 olacak. Kentleşme oranı da yüzde 79’a çıkacak. Konut faizlerinin artması sektörde bir durağanlığa yol açacaktır. Fakat lokasyon, doğru fiyatlandırma politikası, cazip ödeme koşulları olan projeler bu gibi değişikliklerden en az etkilenecektir” dedi. Kabadayı, Avrupa’daki borç krizi olmasına karşın yaşanıyor. Bu kriz yayılabilir. Ancak şu an Türkiye ekonomisi ile çok güçlü bir yapıya sahip. Tedbirlerimize aldıktan sonra sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Çalkantılı bir durum olursa, şehre uzak projeler ciddi etkilenebilir” demişti.

Dap Dalga projesinin yüzde 55’i satıldı

DENİZ dalgasından esinlenerek tasarlanan Dap Dalga, Anadolu yakasının önemli binaları arasında yerini almaya hazırlanıyor. Yüzde 55’lik kısmı satılan proje, konumu itibariyle denize en yakın rezidans olarak nitelendiriliyor. Şirketten yapılan açıklamada, projenin kurumsal yönetim sistemiyle işletilecek olmasının yatırımcısına sürekli kazanç vaat ettiği belirtildi. Açıklamada, çeşitli eğitim kurumu, hastane ve alışveriş merkezleriyle çevrili olması ve Yüksek İstinaf Mahkemesi’nin de bu alanda yaşama geçecek olmasının yoğun bir ziyaretçi trafiği yarattığı vurgulandı. Dragos-Maltepe’de, Dap Royal Center ve Dap Burgu projelerinin inşaatını da sürdüren şirket ilk bloğunun tamamını sattığı Dalga Kule’de ikinci bloğun satışlarına ise devam ediyor.

Fiyatlar 159 binden başlıyor

Yüzde 55’i satılan projenin B Bloğunda fiyatlar 159 bin TL’den başlıyor. Büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen Single (stüdyo), Suit (1+1) ve 2+1’lik Grand Suit’lerin satışları yüzde 30 peşinatla 36 aya kadar firma bünyesi kapsamında vadelendiriliyor. Daireler, kullanıcısına ve yatırımcısına yurt dışında hayli yaygın olan ‘oturmadığın dönemde kirala’ modeliyle alternatif kazanç imkanı da sağlıyor. Şirketten yapılan açıklamada, İstanbul’un yeni cazibe merkezi olan Maltepe’deki projenin iş ve yaşam merkezlerinin ortasında olması nedeniyle yüksek oranda prim yapabileceği de belirtildi.(star)

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın