TOKİ Ataşehir Şerifali ’de 338 Konut Yapacak

Kategori: - - 14:14

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Ataşehir Şerifali bölgesinde yer alan İmar İskan Blokları’nın yerine 338 adet konut inşa edecek.

Tek bir etap halinde inşa edilerek tamamlanacak olan TOKİ konut projesinde yaklaşık 27 bin metrekarelik bir alan kullanılacak. TOKİ Ataşehir Şerifali projesinin 27 milyon 451 bin TL bedel ile hayata geçirileceği öğrenilirken konutların 24 aylık bir süre sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

8 blok olarak inşa edilecek olan TOKİ Ataşehir Şerifali konut projesinde blokların katları 7 ile 15 kat arasında değişiklik gösterecek. 338 adet konuttan meydana gelecek olan TOKİ Ataşehir Şerifali konut projesinde konutların 7 bin 337 metrekareye inşa edileceği ve geri kalan alanların yeşil alan ve yol olarak tasarlandığı öğrenildi.

Ulaşım açısından da oldukça merkezi bir alanda olacak olan TOKİ konut projesi, çevre yoluna 50 metre, Boğaziçi Köprüsü’ne 11 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 14 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 17 kilometre mesafede yer alıyor. Oldukça merkezi bir noktada İmar İskan Blokları sakinlerinin daha lüks bir konutlarda yaşam sürme imkanı sunacak olan TOKİ Ataşehir Şerifali Konutları’nda çalışmaların kısa bir süre içerisinde başlayacağı ve konutların aksamadan teslim edileceği öğrenildi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın