TOKİ arazisi için kıyasıya rekabet

Kategori: - - 11:09

Ataşehir bölgesinde milyarlık projelere imza atan dev inşaat firmalarının tepe isimleri,Finans Merkezi içinde planlanan ve TOKİ‘ye ait olan otel ve rezidans arazisini almak için yarışacak

Finans Merkezi’nin son şeklini alması inşaat firmalarını da harekete geçirdi. Bölgede etkin olan dev inşaat firmaları Finans Merkezi’ne tam not verdi. Ağaoğlu, Varyap, Teknik Yapı ve Sarphan firmalarının tepe isimleri Ataşehir bölgesinin dünya çapında bir bölge olduğunu tescil ettiğini söyledi. Varyap BaşkanıSüleyman Varlıbaş, bu projenin Ataşehir bölgesine dünya çapında katkı sağlayacağını söyledi. Varlıbaş, “Tüm dünyanın gözü Türkiye’ye ve dolayısıyla bölgeye çekilecek. Ataşehir’de merkezin tamamlanması ile birlikte 80 bin nüfus yaşayacak. Hem dünya hem de Türkiye finans kesimi Ataşehir’e taşınacak. Merkez’in içinde planlanan otel ve rezidans için ihale açıldığında teklif vereceğiz” dedi.

Hukuki alt yapı tamamlanmalı

Ağaoğlu Başkanı Ali Ağaoğlu da rezidans ve otel olarak planlanan arazi için ihaleye çıkılması durumunda teklif verecek firmalar arasında yer alıyor. Tüm finanskesiminin bir arada toplanmasının bölgeyi daha da değerli kıldığını kaydeden Ağaoğlu, “Otel ve rezidansarazisi için kesinlikle biz de ihaleye gireriz. Finans Merkezi projesi çok başarılı olmuş. Ulaşım sorunu için de çözümler geliştirilmiş. Ancak hukuki altyapıların tamamlanması gerekiyor” uyarısında bulundu.

Haydarpaşa’ya dikkat çekildi

İstanbul’un değerinin artması için Haydarpaşa Limanı’nın da kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Ağaoğlu,  Haydarpaşa Limanı’nın olduğu yere de oteller, ofisler ve konut projelerinin yapılması gerektiğini söyledi.

Fiyatlar katlayacak

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Finans Merkez’nin Ateşihir bölgesine prestijkatacağını ve marka bilinirliğini artıracağını vurguladı. Durbakayım, yeni yatırımlar için Emlak Konut ile işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Ataşehirde fiyatların biraz daha artmasını ve mevcut fiyatların prim yapmasını beklediklerini kaydeden Durbakayım, “Ancak fiyat artışları kısa sürede çok yüksek oranda gerçekleşmeyebilir. Uzun zaman periyodunda ise tatmin edeci bir prim potansiyeline sahip” şeklinde konuştu. Sarp Group Başkanı Alaaddin Akar’da Finans Merkezi’nin bölgenin değerini çok daha yukarılara taşıyacağını kaydetti. Süleyman Varlıbaş ve Ali Ağaoğlu ‘da bölgede fiyatların katlanarak artacağını beklediklerini dile getirdi.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir yanıt yazın