Toki 11 Yılda 64 Milyarlık Yatırım Yaptı

Kategori: - - 09:34

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin “İstanbul Uluslararası Yatırım Zirvesi” kapsamında düzenlenen “Mega Projeler” panelinde, TOKİ’nin işleyişi, yapılan çalışmalar ve bitirilen projeler hakkında değerlendirmelerde bulunduTOKİ Konut Sektörüne 11 Yılda 64 Milyarlık Yatırım Yaptı

Körfez sermayesinin uluslararası yatırım fonları ve yatırımcılarının katıldığı “İstanbul Uluslararası Yatırım Zirvesi” kapsamında düzenlenen “Mega Projeler” panelinde, Türkiye’deki projeler ve bu kapsamdaki yatırım fırsatları konuşuldu.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin de TOKİ’nin işleyişi, yapılan çalışmalar ve bitirilen projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yurt içi ve yurt dışında yaptıkları çalışmalara değinen Şahin, TOKİ’nin “Sosyal donatı katkısı” konusunda katılımcılara bilgiler verdi.
Şahin, ülke çapındaki mega projelere de değindi. Kayaşehir, Halkalı Toplu Konut Alanı, İstanbul Ataşehir, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm projelerinden bahseden Şahin, 11 yılda TOKİ’nin konut sektörüne yaptığı yatırımın 64 milyar lira civarında olduğunu, bu kaynağın TOKİ tarafından üretildiğini, devlet bütçesinden pay alınmadığını vurguladı.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın