İTÜ Toki Konutları

Kategori: - - 12:05

itü

Sevgili İTÜ’lüler, 240 yıllık tarihi boyunca ülkemizde olduğu gibi İstanbul’da gerçekleştirilen ve şehrin gelişimini yönlendiren yeni ve büyük projelerin teknik olarak içerisinde yer alan üniversitemiz, siz değerli mensuplarına İstanbul’un gelişen bölgesi Kayaşehir’de TOKİ ile konut edinebilme imkanları sunmaktadır.Kayaşehir Bölgesi, dünyanın en büyük havalimanı, 3. köprü bağlantı yolları, metro güzergahı, Kanal İstanbul, Bio İstanbul ve Yeni İstanbul (Magnet City) gibi dünya ölçeğinde projelerin merkezinde yer alan ve geleceği net olarak belirli, yerli ve yabancı bir çok kuruluşun yatırım yaptığı, hızla gelişen bir bölgedir.
Rektörlüğümüz, TOKİ ile Kayaşehir’de 18. Bölge konutlarında “İTÜ mensuplarına özel” hukuki şartlarda ve diğer TOKİ projelerinden farklı olarak, seçkin ve ödüllü projelerin uygulandığı konut anlaşmaları imzalamıştır.

Konutlar yüksek deprem güvenliği sağlayan tünel kalıp sistemi ile inşa edilmiş, çatı ve kat bahçelerine, yangın ve gaz alarm sistemlerine, kendi elektriğini üreten fotovoltaik panellere sahip, mantolamalı, çift asansörlü, kapalı garajlı, hidrofor ve jeneratörlü lüks konutlardı. Konut bölgelerinin içerisinde konutlara ait alışveriş merkezi, okul, kreş, sağlık tesisi, parklar, meydanlar, anfitiyatro, spor tesisleri, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi sosyal donatılar yer almaktadır. Proje alanının %70’inden fazlası yeşil alan ve peyzaj alanı olarak planlanmıştır. İTÜ konutlarında;
• 1+1 [75 m2 ile 94 m2 aralığında],
• 2+1 [82 m2 ile 169 m2 aralığında],
• 3+1 [170 m2 ile 188 m2 aralığında],
• 4+1 [246 m2] farklı planlarda daire tipleri yer almaktadır.
Konutlar sözü edilen sosyal donatılar ve peyzajı ile birlikte 24 ayda “eksiksiz” teslim edilecek, teslim sonrası teknik aksaklıklara karşı 1 yıl garantiye sahip olacaktır.
Konutlar, oda sayısı, katı ve cephesi üzerinden fiyatlandırılacak ve
• %10 peşinat, 96 ay vade,
• %15 peşinat, 108 ay vade,
• %25 peşinat, 120 ay vade ile TOKİ tarafından satılacaktır.

Söz konusu 18. Bölge konutlarının proje ve fiyat çalışmaları uzun süredir Rektörlüğümüz ve TOKİ tarafından yapılmaktadır. Rektörlüğümüzde oluşturulacak İTÜ Konutları tanıtım ofisi ile sizlere “en kısa sürede” gerekli bilgiler verilecek, 500 adet konut için ön talep toplama sürecine başlanacaktır.
Sizlerden gelecek talep miktarı ve önerileriniz doğrultusunda TOKİ ile işbirliğimiz devam edecek, İTÜ’ye özel yeni projeler sunulacaktır. Rektörlüğümüzün bu doğrultudaki çalışmaları devam etmektedir.
Konutlar ile ilgili detaylı bilgi, http://www.itukonutlari2013.itu.edu.tr/ sayfasından elde edilebilir.
Sizlere yakışır kalitede, güvenli ve huzurlu bir yuvaya avantajlı şartlarda sahip olmanızı temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mehmet KARACA
Rektör

Detaylı Bilgi:
Link: http://www.itukonutlari2013.itu.edu.tr/

Kaynak: http://web.itu.edu.tr/~kurumsaliletisim/duyurular/duyuru.php?m=366&d=837

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın