Batışehir Projesinde 4 ayda 1.150 konut satışı gerçekleşti!

Kategori: - - 16:27

Dev Batışehir projesini yapan İnanç Kabadayı, daha büyük projeler yapmak için rotayı Körfez’e çevirdi. Batışehir projesi satışa çıktıkları ağustos ayından bu yana toplam 1.150 konut satışı gerçekleşti

Avrupa’nın en büyük karma projesi olarak gösterilen Batışehir’i hayata geçiren Egeyapı Group’un Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, çok daha büyük projeler gerçekleştirmek için yabancı yatırımcılarla görüştüğünü açıkladı. Körfez ülkelerinden büyük bir yatırımcı grupla bir hafta içinde sözleşme imzalayarak Türkiye’de yatırıma başlayacaklarını belirten İnanç Kabadayı, özellikle Anadolu yakasında Batışehir’in iki katı büyüklüğünde projeler yapabileceklerini söyledi.

İnanç Kabadayı, yabancı yatırımcının Türkiye’de toplam 1 milyar dolarlık bir fonla geleceğini belirterek, “Kısa süre içinde imzaları atmış oluruz. Kentsel dönüşümü bekliyoruz. Anadolu yakasında çok büyük yatırımlarımız olacak. Batışehir’in iki katı büyüklüğünde projeler olabilir. Yabancı gruplar Türkiye’ye inanıyor ve yatırım yapmak istiyor. 2012’de projelere başlayacağız” dedi. İnanç Kabadayı, yeni yatırımları çerçevesinde Kartal’da 120 milyon dolarlık rezidans projesine başlayacaklarını da belirterek, 35-40 bin metrekare inşaat alanından oluşan projede Kartal’ın simge projelerinden birini yapacağız” diye konuştu.

1150 satışla ekim şampiyonu

İçerisinde 3 bin 123 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak Batışehir’in tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline geleceğini belirten Kabadayı, projede satışa çıktıkları ağustos ayından bu yana toplam 1.150 konut satışı gerçekleştirdiklerini vurguladı. Bu satıştan toplam 360 milyon lira hasılat yaptıklarını dile getiren Kabadayı, şunları söyledi:

“2011 yılının en çok ilgi gören projeleri arasında yer alan Batışehir’de ikinci etapta kampanya başlattık. Yılsonuna kadar geçerli olacak kampanyada yüzde bir peşinat ve sıfır faiz oranları ile konut satışına başladık. Kampanyayla 250 konut satmayı ve 100 milyon lira ciro elde etmeyi planlıyoruz.

Kabadayı, Batışehir’in, Emlak Konut GYO projeleri arasında ekim ayı hasılat rekoru kırarak ilk sıraya yerleştiğini belirterek, “Ekim ayında 149 konut satışıyla 81 milyon 699 lira hasılata ulaştık. Tahminlerimize göre kasım ve aralıkta da ilk sırada oluruz” dedi.

Kabadayı, projenin satışında gösterdikleri başarıyı inşaatta da gösterdiklerini vurgulayarak, projeyi 6 ay erken teslim etmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Projede 147 bin liradan başlayan fiyatlarla satılan konutların kısa süre içinde yüzde 20 prim yaptığını belirten Kabadayı, yeni yılda fiyatları arttırmayı planladıklarını ifade etti.

Yasadan önce satış başladı

İnanç Kabadayı, mütekabiliyet yasası nedeniyle birçok ülke vatandaşının Türkiye’den konut alamadığına işaret ederek, “Ancak yasa kısa sürede kalkacak ve bunu bilen Suriye, Yemen, Irak, Sudan, Azerbaycan ve Arabistan gibi ülkelerden gelenler son dönemde 27 tane konut aldı” dedi. Yasanın kalkması durumunda satışların patlayabileceğini ve ekonominin çok önemli bir ivme kazanacağını dile getiren Kabadayı, “Özellikle körfezdekilerin gözü Türkiye’de. Yabancılar artık büyük konutlara ilgi göstermeye başladı. Mesela Suriyeliler gelip 3+1 tipinde 3 tane daire aldı. Örnek dairelerimizi yaptık ve bu daireleri gören yabancılar çok beğeniyorlar” değerlendirmesini yaptı. Kabadayı, yasanın kalkması durumunda 4 körfez ülkesinde satış ofisi kurup, bu ülkelere açılacaklarını söyledi.

Batışehir’de fiyatlar,

Stüdyo 47 ile 134 metrekare daireler 147 bin lira ile 285 bin lira arasında

1+1 daireler 73-91 metrekare 225 bin lira ile  273bin lira arasında

2+1 daireler 96 ile 262 metrekare  307 bin lira ile  528bin lira arasında

3+1 daireler 144  ile 235 metrekare  401 bin lira ile 599bin lira arasında

4+1 daireler 198 ile 222 metrekare  614 bin lira ile 682bin lira arasında değişen fiyatlarla satılmakta.

Dubleks 241-407 610.000 – 916.000

Batışehir İletişim bilgileri 

Web     : www.batisehir.com

Tel        : 444 5 343

Etiketler:,

Bir yanıt yazın