Tapu işlemleri kolaylaşıyor

Son Güncelleme: 19 Ekim 2017 - 4:51 0 Yorum Yazar:

5 Paylaşımlar

tapu 1Adana Emlakçılar Esnaf Odası ile Adana Ticaret Odası Gayrimenkul Meslek Komitesi işbirliğiyle, emlakçı esnafına yönelik ‘Web Tapu’ Bilgilendirme Toplantısı yapılacak.

Yeni uygulamayla birlikte, emlakçılar Tapu Müdürlüğü’ne gitmeden internet üzerinden tapu evraklarını giriş yapıp e-mail üzerinden anlaşma yaparak bütün evrakları bildirip sadece verilen randevu saatinde imzaya gidecek.

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile ortak çalışma sonucu hayata geçecek olan bu yeni uygulamanın hem vatandaşın, hem de tapu müdürlüklerinin iş yükünü azaltacağını söyledi. Uçar, “Web-Tapu, e-devlet üzerinden kimlik doğrulama sistemiyle birlikte kullanılacak ve vatandaşlar uygulamayla taşınmazlarına ait bilgileri görüntüleyecek. Tapu sahibi, devir işlemleri öncesinde başvurularını web-tapu aracılığı ile yaparak kuruma gitmeden işlem sürecini başlatabilecekler. Sistemin vatandaşların hayatına getireceği bir diğer yenilik de dolandırıcılık ve sahtecilik girişimlerine karşı  önlemler alınacaktır. Bu çerçevede, emlakçılar, Web-Tapu ile taşınmazları üzerinde işlem yapılmamasına yönelik beyanda bulunabilecekler” dedi.

Uçar, 19 Ekim’de Adana Ticaret Odası toplantı salonunda bu konuda bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.


---------------------------------------------------------------------------------

Tapu işlemleri kolaylaşıyor ile Benzer Yazılar:

19 Ekim 2017 Saat : 4:51
  GENEL

Tapu işlemleri kolaylaşıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–