Küçükçekmece konutta kazandırıyor

Kategori: - - 11:23

İstanbul’un Avrupa yakasındaki önemli kültür-sanat merkezleri arasında yer alan Küçükçekmece konutta da kazandırıyor.
Küçükçekmece 13-14 yıllık amortisman süresi ile daire alacaklara avantaj sağlıyor. Bu kapsamda Küçükçekmece ilçesinden konut satın alanların daireleri diğer ilçelere oranla daha çok değerleniyor. Ayrıca konut amortisman sürelerinin kısa olduğu bölgelerde küçük yatırımcılar daha rahat konut alabiliyor, çeşitli finansman modellerini de içeren küçük metrekareli yatırımlar kısa vadede sadece değer artışı ile de büyük getiriler sağlıyor.

“KÜÇÜKÇEKMECE DİĞER İLÇELERDEN AYRICALIKLI BİR DURUMDA”
Konuyla ilgili konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece ilçesinde yapılan yatırımlara dikkat çekti. Karadeniz, “Küçükçekmece bulunduğu konum ve büyüklüğü dolayısıyla İstanbul’un gözde semtlerinden bir tanesi. Küçükçekmece’de yaşayan vatandaşlarımızın iyi standartlarda hayatlarını sürmesi bizim için çok önemli. Küçükçekmece’nin daha da gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Küçükçekmece gerek kültür-sanat gerek yol gerek de dev ulaşım yatırımlarıyla diğer ilçelerden ayrıcalıklı konumda. Bu nedenle konutta da kazandırması kaçınılmaz” dedi.

YENİ ULAŞIM HATLARI KÜÇÜKÇEKMECE’DE KAZANDIRACAK
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbullulara 5 yeni raylı sistem hattı müjdesini vermişti. Bu hatların ikisinde Halkalı, adeta bir merkez nokta konumunda bulunacak. 33 kilometrelik Halkalı-üçüncü havaalanı ile 33 kilometrelik Halkalı-Çatalca metro hatlarıyla bölge çok daha değerli bir hale gelecek. Diğer taraftan milyonlarca İstanbullu’yu ilgilendiren banliyö hatlarının tamamlanması için de yeni takvim belli oldu. İspanyol firma, Gebze-Pendik arası banliyö hattını bu yılın sonu, Halkalı-Kazlıçeşme’yi Eylül 2016’da, Ayrılıkçeşme-Pendik arasını 2016 sonunda bitirmeyi taahhüt etti. Proje tamamlandığında, banliyö hatları ile metro hatları Marmaray’a entegre edilmiş olacak. Halkalı-Gebze arasında kesintisiz işletmeciliğe geçilecek. Halkalı’dan Gebze’ye seyahat süresi 105 dakikaya inecek.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın