Konut Satışlarını Artırmak için Takas Yöntemi

Son Güncelleme: 20 Haziran 2014 - 9:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

konut'ta TakasKonut satışlarında yaşanan durgunluk takasla ev satışlarına ilgiyi artırdı.
Takas sistemine sunulan gayrimenkul sayısının yüzde 40 oranında arttığına dikkat çeken Sistem Barter Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Besle, “Firmalar veya şahıslar ellerindeki atıl durumdaki konutları takasdepo.com portalımızda arza sunuyor. Karşılığında ise inşaat malzemesi, araç, arsa ve tüketim malzemesi gibi farklı ürünleri talep edebiliyor. Bu şekilde işlem gören halihazırda 3 bine yakın daire, 15 konut projesi ve 500 inşaat firması var. Nakite sakışan firmalar takasla alışverişi tercih ediyor. Takas borsasına isteyen konut isteyen de mal ve hizmet sunarak anında takas edebiliyor” diye konuştu.
Konut sektöründe yaşanan durgunluk alternatif satış kanalların olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. 2008 yılından bu yana faaliyette olan Türkiye’nin en kapsamlı takas borsası takasdepo.com portalında konut arazlarında yüzde 40 artış yaşanıyor. Uzmanların Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde stok oluştuğuna dikkat çektiklerini ifade eden Orhan Besle, “Takas işlemleri 2013 yılına göre ciddi oranda artış gösterdi. Özellikle konut sektöründe nakite sıkışan firmalar tamamına veya belirli bir orana kadar takasla satış yapıyor. Bunun yanı sıra farklı illerdeki konut sahipleri de dairelerini takasa sunuyor. İzmir, İstanbul, Ankara gibi iller arasında takas işlemleri yapıyoruz. Konutun yanı tekstil, elektronik, taşıt, işyeri, gıda ve hizmet sektörlerinde 20 bin çeşit ürün takas ediyoruz. Elinde satamadığı ürün veya hizmet bulunan firmalar bu malları takasa sunarak çeşitli projelerden konut alabiliyor. Örneğin bir ayakkabı firması stokundaki satamadığı ayakkabıları, Çiftçi elindeki buğdayı, beyaz eşya firması satamadığı buzdolabını sisteme arz ederek karşılığında dilediği daireyi alabilir” ifadelerini kullandı.
Şu anda takas borsasında 3 bin civarında konut yer aldığına dikkat çeken Orhan Besle, “Konut sahibi ister konut havuzumuzdan isterse üye emlakçılarımızın elindeki konutlardan dilediğini seçebiliyor. Evini değiştirmek isteyenler doğrudan takas portalımıza başvurabilir. İsteyen parayla veya takas çekiyle alışveriş yapabiliyor. Uzman ekspertizler takas edilecek eve gelerek mülkün değerini tespit ediyor. Daire sahibi yeni alacağı konutun fiyat farkını parayla yada takasla ödeyerek istediği zaman taşınabiliyor. İsteyen kişiye daire haricinde arsa, araba, dükkan, yat, yazlık gibi değişik takas imkanları da sunduk. Takas borsamızda aylık ortalama 100 konutun takasını yapıyoruz. Ürün ve hizmet havuzunda geçerli satın alma aracı olarak takas çeki kullanılıyor. Dileyen ürününün tamamını takasla veya bir kısmı takas bir kısmı nakitle de satabiliyor. Gayrimenkul satan kişi kendi belirleyeceği bir miktarı takas çeki olarak alıyor, sora aynı şekilde kendiside havuzdan mal veya hizmet alarak bu çeki kullanıyor. Son dönemlerde konutun yanı sıra fabrika, arsa, villa, çiftlik işyeri gibi yüksek cirolu işlemlerin ve takasların da sayısı arttı. Takas çeki kullanan on binlerce firma çabuk ve karlı satış yapmak veya firmasını tanıtmak için takas portalını kullanıyor ” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Konut Satışlarını Artırmak için Takas Yöntemi ile Benzer Yazılar:

20 Haziran 2014 Saat : 9:06

Konut Satışlarını Artırmak için Takas Yöntemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–