Konut projeleri Google Earth üzerinde sergileniyor

Kategori: - - 14:35

Çeşitli markalı inşaat projeleri, Google Earth taban programını kullanarak, 3 boyutlu sektörel bir rehber hizmeti sunan 3DLocationEarth.com ile sergileniyor.

3DLocationEarth.com’un yazılı açıklamasına göre, şirket, yapımı tamamlanmış projeleri üç boyuta taşıyan henüz maket aşamasındaki projelerin de internet üzerinden 3D olarak izlenebilmesine olanak sağlıyor.

Konut almak isteyenlere, satış ofisine gitmeden detaylarıyla inceleme olanağı sağlayan uygulama ile projenin yapım süreci ve inşaatın o anki durumu haritadaki gerçek yerinde 3 boyutlu olarak gösterilebiliyor.

Şu anda Sinpaş-Bosphorus City, Gül İnşaat-Hilal Konakları, Yasemin Konakları, Pelican Hill ve Florya Saklıbahçe Konakları, İhlas-Kristal Şehir, Akiş Gayrimenkul-Akbatı Residence, Cebeci İnşaat-Azura Park gibi markalı inşaat projesini Google Earth üzerinde 3 boyutlu olarak sergileyen firma, 2012 sonuna kadar sistemindeki proje sayısını 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

3DLocationEarth.com uygulamasında projenin iç ve dış mekanlarının detaylı fotoğrafları çekiliyor. Ardından özel yazılım sayesinde bu fotoğraflar üzerinden söz konusu proje 3 boyutlu olarak modelleniyor. Daha sonra, projenin 3 boyutlu modeli Google Earth tabanlı program kullanılarak harita üzerindeki gerçek yerine konumlandırılıyor. İstendiği takdirde, yürüyüş modu ve tur efektleri ekleniyor.

Projeye geliş–gidiş güzergahları, otobüs, metro gibi ulaşım araçlarına olan konumu, yer detayları harita üzerinde gösteriliyor. Uygulama tamamlandığında, inşaat projesi, dünyanın her yerinden görülebilir ve 3 boyutlu olarak gezilebilir hale geliyor.

AA

Etiketler:

Bir yanıt yazın