TOKİ Amasya Merzifon’da başvurular başlıyor!

Kategori: - - 21:41

TOKİ Amasya Merzifon B tipi

Amasya Merzifon 4. etapta yer alan 152 adet alt gelir grubu ve 80 adet standart toplam 232 adet konutun başvuruları 27 Mart Pazartesi günü başlayacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Amasya Merzifon 4. etapta yer alan 152 adet alt gelir grubu ve 80 adet standart toplam 232 adet konutun başvuruları 27 Mart Pazartesi günü başlayacak. Başvurular 7 Nisan tarihine kadar Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin Türkiye genelinde yer alan tüm şubelerine yapılacak. TOKİ Amasya Merzifon Alt Gelir Grubu 2+1 konutların fiyatları 100 bin 973 TL’den başlarken taksitleri ise 494 TL’den başlıyor. Amasya Merzifon 4. etap

TOKİ Amasya Merzifon 3+1 standart konutların fiyatları ise 141 bin 881 TL’den başlarken taksitler 887 TL’den başlıyor.

TOKİ Amasya Merzifon C Tipi
Amasya Merzifon 4. etap

 

BAŞVURU ŞARTLARI;

1. T.C. vatandaşı olması, 2. Amasya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, – Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. 3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, – Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç 4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, – Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. 5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) 6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ; 1. Başvuru Formu kategorisine göre T. Halk Bankası A.Ş. Amasya ilinde bulunan şubelerinden 2 nüsha olarak temin edilecektir. 2. Aşağıda yer alan belgeler ve Başvuru Formu ile birlikte 27 Mart – 07 Nisan 2017 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. Amasya ilinde bulunan başvurulacaktır. Başvuru Formları Banka tarafından kategorisine göre numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir. 3. Başvuru işlemleri sırasında 2. Kategori ve 3.kategori alıcı adaylarından başvuru sırasında 1.000 TL başvuru bedeli alınacaktır. 4. Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın