Konut Fiyatlarına Havaray Etkisi

Kategori: - - 08:20

havaray tuzla

Konut fiyatları, bölgesel altyapı projelerine yönelik beklentileriyle hareketlilik göstermeye devam ediyor. Bu konuda dikkat çeken gelişmelerden biri Havaray projesiyle İstanbul’un Tuzla ilçesinde yaşandı.

Tuzla’yı metroya entegre ederek merkezi bir ilçe konumuna getirmesi beklenen Havaray konusunda gelişmeler takip edilirken konut fiyatlarında artış yaşandığı raporlanıyor. Sahibinden.com Emlak Endeksi’nin Mart ayı verilerine göre Tuzla’da son üç sene içerisinde satılık konutların metrekare fiyatlarında yüzde 57,91, kiralık konutların metrekare fiyatlarında ise yüzde 31,34 oranında artış oldu.

Verilere göre Tuzla’da satılık konut fiyatları ortalama 428 bin TL’den, kiralık konut fiyatları ise ortalama bin 520 TL’den listeleniyor.

HAVARAY PROJESİ

Yaklaşık 5 km uzunluğunda olan Tuzla Havaray Hattı’nın proje ihalesi 2 Şubat 2015 tarihinde yapıldı. Havaray Hattı; Tuzla sahilinde yapılan Tuzla Marina’dan başlayacak ve Dörtyol, İSTON ve Gemiciler Sanayi Sitesi’nden geçerek Tuzla Belediyesi’nde Marmaray Projesi ile entegre olacak.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın