Kiptaş Çatalca Konutları Satışı

Kategori: - - 16:39

Çatalca Konutları

İstanbul’un planlı yapılaşması ve şehre yakışır konutlarla donatılması için yıllardır hizmet veren Kiptaş, konut edindirme hedefiyle gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir, Esenyurt, Yakuplu, Hadımköy, Tepecik, Silivri, Pendik, Maltepe, Üsküdar gibi İstanbul’un bir çok bölgesinde mahalleler kurmuş olan Kiptaş, şimdi de büyük bir projeye daha Çatalca’da imza atıyor.

Yatay mimarinin güzel örneklerinden birinde yaşama imkanı…

Tamamı 6 katlı 180 bloktan oluşan proje, 83 ve 85 metrekarelik daire seçenekleri sunuyor. Az katlı yapısıyla huzurlu ve sakin bir ortam sağlayacak olan Çatalca Konutları, ailece mutluluk içinde yaşayacağınız sımsıcak bir hayat vaad ediyor.

Sosyal donatılarıyla hayata renk katan bir proje!

Çatalca Konutları, hemen yanı başındaki okulu, camisi, keyifli peyzajı, geniş yeşil alanları, çocuk parkları, planlı şekilde düzenlenmiş ortak alanlarıyla sosyal konut projesinden çok daha fazlasını vaad ediyor.

Burası doğal yaşamın yeni adresi…

Çevresi çiftlik evleri, orman alanları ve doğayla çevrili bu yemyeşil bölgede, havası temiz, sağlıklı ve ferah bir yaşam başlıyor. Çatalca Konutları, küçük büyük herkesin kendini huzurlu ve keyifli hissedeceği samimi bir ortam sunuyor.

ÇATALCA KONUTLARI  SATIŞ KAMPANYA ŞARTLARI

Kampanya Genel Şartları ;

1. Kiptaş ÇATALCA KONUTLARI satış kampanyası ödeme şekli aşağıdaki gibidir.

DAİRE BEDELİPEŞİNAT
(Sözleşmeden önce ödenecek)
İLAVE PEŞİNAT
(Sözleşmeden itibaren 24. ayında)
BANKA KREDİSİ
139.750 TL20.000 TL19.750 TL100.000 TL
DAİRE BEDELİPEŞİNAT
(Sözleşmeden önce ödenecek)
İLAVE PEŞİNAT
(Sözleşmeden itibaren 24. ayında)
KİPTAŞ’A ÖDEMELİ
24 AY VADE
139.750 TL20.000 TL19.750 TL100.000 TL

2.Konut fiyatlarına KDV dahildir.

3.Konut satışları daire sayısı kadar yapılacaktır.

4. Talep sahibinin T.C vatandaşı , reşit olması, İstanbul dahilinde tapulu ve/ veya tapusuz oturmaya müsait bir konutu olmadığını,sözleşmenin imzalanmasından sonra aksinin tespit edilmesi durumunda KİPTAŞ’ın Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesini tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde tek taraflı olarak feshetme, daireye isabet eden hakkı başkasına satma hakkının bulunduğunu, bu şartları bilerek kampanyaya dahil olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

5.Talep eden, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi ile hak sahibi olduğu konutu ikamet amacıyla satın aldığını, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını, dairenin borçları bitmiş olsa bile sözleşmeden itibaren 5 yıllık sürede konutu devretmeyeceğini, tapu çıkartılması aşamasında kalan süre için bu şartın tek taraflı olarak tapuya tescil edileceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

6. 4.ve 5.madde de yazılı hususlara aykırı bir durumun tespiti halinde; Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi KİPTAŞ tarafından tazminatsız ve tek taraflı olarak feshedilecektir. Fesih halinde sözleşmede yazılı olan feshe ilişkin hükümler uygulanacaktır.

7.Konutların inşaası tamamlama safhasında hak sahibine isabet edecek konutlar Projede bulunan konutların tamamı arasında (Bahçe ve zemin katlar dahil) olmak üzere Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Konutlara ayrıca (+ veya – ) şerefiye (kat,yön,manzara, m² farkı v.b. kriterler toplamı) bedeli tahakkuk ettirilecektir. Konutlar ( 83  m² 1058 Adet  + 85 m² 1080 adet toplam  = 2138  adet ) 85m² baz alınarak fiyatlandırılmıştır.

8.Kişi adına en fazla bir talep yapılacaktır. Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içerisinde KİPTAŞibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.

9. Konutların ödeme şekli peşin ,KİPTAŞ’tan taksitli(20.000TL peşinat+19.750TL ilave peşinat(24.ayda)+24ay vade ) veya  banka kredili olacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde KİPTAŞ  sorumlu olmayacak ve kaydı iptal edilebilecektir.

10.KİPTAŞ nezdinde 3. kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 5 yıl sonra mümkün olabilecektir.

11.Konutların teslim süresi 24 aydır. Ancak KİPTAŞ bu süreyi resen 12 ay daha uzatma  hak ve yetkisine sahip olacaktır.

12.KİPTAŞ, Talep formunda inşaa etmeyi düşündüğü konut projesini, projeden vazgeçilmesi halinde yatırılan bedelin faizsiz olarak iade edileceğini ve sözleşme masraflarının iade edilemeyeceğini başvuru sahibi kabul ve taahhüt etmiştir

Etiketler:,

Bir yanıt yazın