Dap Yapı’dan Pendik’e 1.5 milyar liralık yatırım

Kategori: - - 13:01

dap yapı pendik yatırım

Pendik’te Polisan Holding’e ait 175 dönüm arazi için görüşmelere başlayan Dap Yapı, arsanın yanındaki 40-50 dönümlük başka bir araziyi alarak 220 bin metrekarelik bir ‘şehir’ kuracak.
Bölgenin pek çok fazla yatırımla beraber önemli bir alan haline geldiğini ifade eden Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bunları belirtti :“Sabiha Gökçen Havalimanı’nın etrafını, Florya’nın 8-10 sene evvelki eski haline benzetiyorum. Çok güzel bir kıyı bandı oluşacak. Burada TOKİ’nin yatırımları var, emlak ev GYO’nun arsaları var. İzmir Otobanıyla Türkiye ’ya bağlanıyor.Küçük bir şehir kuracakİstanbul’un merkezinde, denize 2 kilometre mesafede böyle çok büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz. İçinde otel, rezidans, ev ve büro olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Projenin içinden direkt havalimanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar TL’lik bir yatırım planlıyoruz.

”Yılmaz, Dap Vadisi projelerinin Z Ofis’i için de Polisan’ın arazisini kullandıklarını hatırlatarak, “Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlisli’yle uyumlu bir işbirliği gerçekleştirdik. Orada bir de üniversite kuracağız. İçinde üniversite olan ilk projeyi yaşama geçireceğiz” diye belirtti .
En nihayet çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!Dap Yapı’dan Pendik’e 1.5 milyar lira yatırım milliyet

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın