Kiptaş Beykoz Tokatköy Şehri Sitare satışa çıktı!

Kategori: - - 15:05

Kiptaş tarafından hayata geçirilecek olan Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesi Şehri Sitare’nin birinci etabı görücüye çıktı. Tanıtım toplantısına katılan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, yerinde dönüşüm yapacaklarına dikkat çekerek vatandaştan hiç para almadan sadece metrekareden yüzde 20 kesinti yapacaklarını söyledi.

Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesi Şehri Sitare 1.etap görücüye çıktı. kiptaş tarafından hayata geçirilecek olan Kiptaş Tokatköy projesinin tanıtım toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, vatandaşın binasını yerinde yıkarak yapacaklarını belirterek, “Hiç para almayacağız ve metrekareden yüzde 20 keseceğiz. Dükkanlardan da yüzde 20 keserek yine dükkan vereceğiz.” dedi.

Yerinde dönüşümü ek bir ücret almadan ve ek bir imar artışı vermeden yapacaklarını belirten Uysal, Tokatköy’ün imar planlarının onaylandığını ve tapularla ilgili sorunun çözüldüğünü söyledi.

HİÇ BİR KARIMIZ YOK
Uysal, “Burada vatandaşın üzerinde binası olan 55 bin metrekare alan var. 7,5 dönüm de üzerinde bina olmayan araziniz var. Bu toplam 63 dönümlük arazide tapusu olmayan yerler var ve metrekaresi 700 lira üzerinden fiyat biçilmiş. Bu projede hiçbir kar etmeden, para takviyesi yaparak, en iyi müteahhitten daha iyi bir imkan nasıl sunarız diye düşünerek, ona göre planlama yaptık” dedi.

KİRA YARDIMINA EK OLARAK TAŞINMA ÜCRETİ
Konut başına bin TL, dükkan başına da bin 500 TL kira yardımı yapacaklarını belirten İBB Başkanı Uysal, bunlara ek olarak 2 kira bedeline kadar da taşınmaz bedeli ödüyoruz diye konuştu.

Beykoz Tokatköy Şehri Sitare projesi kapsamınad 63 bin metrekarelik inşaata karşılık 60 bin metrekare inşaat verdiklerini belirten Uysal, “Tapusu olmayan araziler için metrekaresi 700 TL’den toplam ödenmesi gereken 44 milyon TL de vatandaşlardan alınmamış oluyor. İBB şirketimiz KİPTAŞ’ın yapacağı projeyi beğenip imzayı attığınız taktirde daire başına bin lira, dükkanlara bin 500 lira kira yardımı yapacağız. Ayrıca 2 kira miktarı kadar taşınma bedeli ödüyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:, , , ,

Kiptaş Beykoz Tokatköy Şehri Sitare satışa çıktı! için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. ramazan demirbaş  yorumladı. 11:31 - 09 / 03 / 2019:

    beykoz dogumluyum 55 yaşındayım ve kiradayım ev sahibi olmak istiyorum beykoz dan bu porejeden ben de faydalanabilecek miyim saygılar

Bir yanıt yazın