Kayaşehir Zümrüt Sitesinde Neler Oluyor?

Kategori: - - 12:27

10 yılını tamamlayan Kayaşehir Toki Konutlarında bildiğiniz üzere site yönetimleri el değiştirmeye başladı. Site yönetimi değişen Toki Kayaşehir 9.Bölge site sakilerinin seslerini sizlere duyurmaya çalışacağız. Kayaşehir Zümrüt Sitesinde

Zümrüt sitesi sakinlerinin bizimle paylaştıklarını yayınlıyoruz:

Yaklaşık 6 ay önce Zümrüt sitesi yanı Toki Kayaşehir 9.bölge site yönetimi konut sakinlerine geçti. Toki iştiraki Emlak Yönetim, site yönetimini konut sakinlerine bıraktı. Burada size Emlak yönetimin zümrüt sitesine bıraktığı enkazı anlatmayacağız. Yeni yönetimin ilk icraatının site sakinlerine başına açmış olduğu sorundan bahsedeceğiz.

Zümrüt sitesinin yeni yönetimi daha görevi ele alır almaz ısınma ve sıcak su faturalandırma şirketini ve ilgili sayaçları apar topar değiştirdiler. 10 yıldır hizmet veren daf firması gitti yerine enersis firması geldi. İhale ile olmuş olması hiç bir şeyi değiştirmez.

Yeni firma ile birlikte hemen alelacele sitenin tüm sayaçları değiştirildi. Bunu yapmalarına onları iten neden kendilerinin ifade ettiği 2 sebep olduğunu söylediler. Birincisi sayaçların 10 yıl dolunca kanuni olarak değiştirilme zorunluluğu olduğu. İkinci olarak daha önceki sayaçların bozuk olduğu iddia etmeleri.

Zümrüt sitesi sakinleri bu iki gerekçenin de anlamsız olduğunu şöyle izah ediyorlar.

Birincisi devlet kurumu olan doğalgaz, su ve elektrik kurumları bile 10 yıl dolar dolmaz tüm sayaçları değiştirme yoluna gitmezler iken zümrüt sitesinin bu acelesine bir anlam verememektedirler.

İkincisi daha önceki sayaçların bozuk olduğu iddiası. Toki Kayaşehir konutlarında oturan herkes zümrüt sitesi yöneticiler de dahil şunu çok iyi bilirler ki her fırsatta site sakinlerinden bir sebep ile para toplamaya çalışan emlak yönetim sayaçların bozuk olma ihtimaline yüzde 1 ihtimal ile tespit etse bunun üzerinden site sakinlerine neler yaparlardı ? Sonra bozuk olsa 10 yıl bu faturaları düzenli ödemeyi nasıl başarabildiler ki!! Emlak yönetim bile sayaçlar bozuk olsa idi bu durumu sayaçları ilgili kurumlara göndererek resmi raporlama yoluna gidecekken şimdiki yönetimin bunu biz bozuk diyorsak bozuk dur demesi çok vahim bir durumdur.

Peki bu durumların sonucunda ne oldu zümrüt sitesi sakinleri değişen sayaçlar ve firma sonrasında ısınca ve sıcak su tüketim değerleri en az yüzde 50 artmış durumda. Haliyle bu durum faturalarına yüksek fatura bedeli olarak yansımaktadır. Takılan yeni sayaçların tüketim değerlerini çok yüksek ölçtüğünü ifade eden zümrüt sitesi sakinleri emlak yönetimin değiştirmek ile hatamı yaptık demeye başladılar.

Konut sakinlerinin şikâyetlerine duyarsız kalan yeni yönetimin bu ilk icraatının site sakinlerinin başına böyle bir sorun açmış olması bu yönetimi değiştirmeliyiz şeklinde seslerin yükselmesine neden olmuştur.

Yeni takılan sayaçların fazla tüketim gösterdiği çok açıkken zümrüt sitesi yönetimin acaba bu durumdan nasıl bir çıkarı olduğu düşünülmektedir. Tüketimlerin artmış olduğu geçmiş yıllardaki daf faturalarındaki tüketim değerleri ile çok açık ortadadır. Ancak yeni site yönetimine göre onlar bozuk sayaçlar mış!!!

Göreve gelir gelmez sizi kim zorladı da ilk icraat olarak sayaçları değiştirdiniz? Geçmiş sayaçların bozuk olduğunu nerden çıkardınız ? Elinizde bir rapor mu var? Ama işin sonucunda bu zor ekonomik şartlarda yüksek faturalarını ödeyemeyen zümrüt sitesi sakinlerinin doğalgaz faturaları ödenememiş İGDAŞ’ın gazı kesmek ile karşı karşıya kalınmıştır. İGDAŞ’a yapılan yalvar yakar ricalar sonucunda zaman kazanılmış ve faturalar toplanan paralar ile ödenmiştir. Kayaşehir Zümrüt Sitesinde

Zümrüt sitesi sakinlerine çok geçmiş olsun diyoruz.


Bize ulaştırdığınız paylaşımlarınız Sizden Gelenler bölümünde yayınlanır.


Not: “Sizden Gelenler” bölümünde yayınlananlar gönderen kişi sorumludur.

Etiketler:, ,