Suluova’da 2. Etap TOKİ Konut Çalışmaları Başladı

Kategori: - - 08:07

Toki konutlarda indirim

Belediye Başkanı Mahmut Boz, alınan talepler üzerine Belediyenin eski itfaiye garajındaki 29 dönümlük arsayı, toplam 456 adet konut yapımı için TOKİ idaresine teslim ettiklerini ve ihalesinin mayıs ayında gerçekleştiğini söyledi.

TOKİ tarafından ilçede daha önce 254 adet Konut yapıldığını hatırlatan Boz, Birinci Etap TOKİ konutları ve yeni yapılacak olan 2. Etap TOKİ konutları ile birlikte ilçemizdeki kaliteli yaşam alanları artacak. Hak sahipleri uygun ödeme koşullarında nezih yaşam alanlarına kavuşacaklar. İlçemizin modernleşmesi için halkımızın istekli oldukları ve bu konuda destek verdiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

İhaleyi alan yüklenici firma tarafından konutların yapılacağı Arsa bölgesinde şantiye kurulum çalışmalarına başlandığını belirten Şantiye Şefi Mehmet Kılıç ise şu bilgileri verdi:

Yapılacak 456 adet 2. Etap TOKİ konutları toplam 19 bloktan oluşacak. Konutların 16 bloğunda brüt 87 metrekareden oluşan 2+1 şeklinde 384 adet Konut ve 3 bloğunda ise brüt 117 metrekareden oluşan 3+1 şeklinde 72 adet konut inşa edilecek. 29 Dönümlük arsanın 19 dönümünde konutlar, 10 dönümlük alanda ise yeşil alan ile otopark yapılacak. Konutlar 7’şer katlı, doğalgaz yakıtlı, tamamı beton arma ve çelik konsorsiyumlu olacak. 18 ay sonunda bitirilerek hak sahiplerine teslim edilecek.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın