Kanal İstanbul İhalesi Hazırlıkları

Kategori: - - 08:22

kanal istanbul

Esenler Belediyesi’nin Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’a yapılan 3. Köprü ve yeni havalimanını hatırlatarak “Yeni projeler peşinde koşuyoruz” dedi.

Erdoğan, “İşte üçüncü köprü, şu anda kuleler bitti. Şimdi tabliyelere geçilecek ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 4 gidiş, 4 geliş, ortasından da raylı sistem. Türkiye’de bir ilk, dünyada bir örnek. Yeni havalimanının, lastikli tüp geçiş projesinin inşaatları da sürüyor. Kanal İstanbul sözümüzü de unutmadık, bugünlerde ihale hazırlıkları yapılıyor. İnşallah ihalesiyle birlikte Karadeniz’i Marmara’ya bağlayacağız. Kanal İstanbul’un da her iki tarafında numune adeta şehircikler göreceksiniz. Biz ülkemiz için milletimiz için daha da ötesi yeryüzündeki tüm kardeşlerimiz için tüm insanlarımız için hayaller kurmaya, hedefler kurmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Kanal İstanbul sözümüzü de unutmadık, bugünlerde ihale hazırlıkları yapılıyor.” diyerek beklenen ihalenin kısa süre içinde gerçekleştirileceği sinyallerini verdi.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın