TOKİ Tozkoparan ihalesi iptal edildi!

Kategori: - - 07:51

TOKİ İstanbul İli, Güngören İlçesi, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 224 Adet Konut ihalesi iptal edildi. Peki yeni ihale ne zaman yapılacak?

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul İli, Güngören İlçesi, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 224 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi
5 Mart 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilmişti. İhaleye çok sayıda firma katılmıştı ve en yüksek teklifi 23 milyon 520 bin TL olarak Evyap vermişti. Ancak ihale iptal edildi. Projenin iptal nedeni açıklanmadı.

Yeniden ihale edilecek
TOKİ Tozkoparan ihalesi yeniden yapılacak. 224 konutun ihalesi 18 Temmuz 2018 tarihinde saat 14:30’da yapılacak.

6 blok olarak yükselen TOKİ Tozkoparan projesi 8 bin 85 metrekare alan üzerinde yükselecek. 2020 yılında tamamlanması planlanan projedeki konutlar için 79 araç kapasiteli otopark yapılacak.

TOKİ İstanbul İli Güngören İlçesi Tozkoparan Mahallesi’nde planladığı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi için 7 Mart’ta ÇED’e başvurulmuştu. TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi için “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın