İstanbul Finans Merkezi ihalesini Ağaoğlu Kazandı

Kategori: - - 13:21

İstanbul Finans Merkezi Ağaoğlu

İstanbul Finans Merkezi rekreasyon alanı ihalesini Ağaoğlu Şirketler Grubu 1.46 milyar liraya kazandı.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin rekreasyon alanı ihalesini 1 milyar 460 milyon liralık teklifle Ağaoğlu Şirketler Grubu kazandı.

İlk oturumu 31 Ağustos’ta yapılan ancak rekabet şartlarının oluşmaması nedeniyle iptal edilen ihalede ikinci tur Kasım ayı başında yapılmış ve iki teklif verilmişti. En yüksek teklif 1 milyar 460 milyon lira ile Ağaoğlu’ndan ikinci teklif ise 1 milyar 220 milyon lira ile GAP-Varyap ortaklığından gelmişti.

Aradan geçen sürede değerlendirmesini tamamlayan Emlak Konut GYO kararını bugün açıkladı. Şirket tarafından KAP’a gönderilen açıklamada, şu ifade kullanıldı:

“Şirketimiz projelerinden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi, 1.460.000.000,00 TL + KDV Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) üzerinden % 4,15 Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO) karşılığı 60.590.000,00 TL + KDV Arsa Satışı Karşılığı Asgari Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) bedelle en uygun teklifi veren Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.ne ihale edilmiştir.”

BorsArti

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın