Bahçeşehir Göleti Satılıyor

Kategori: - - 07:43

Bahçeşehir Göleti

AKP’li Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir Göleti üzerindeki bazı parselleri 22 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştireceği ihale ile satışa çıkaracak.

Başakşehir Belediyesi’nin Bahçeşehir Göleti’ne ilişkin ihale ilanı Resmi Gazete’de yaynlandı. Buna göre, İstanbul Başakşehir sınırlarında yer alan ve mülkiyeti belediyeye ait olan 607 ada 2-5-6-8-9 ve 10 sayılı parsellerin imar hakkı, hasılat paylaşımı yöntemi ile 22 Nisan 2015 günü saat 14.00′te gerçekleştirilecek ihale ile satışa çıkarılacak.

Söz konusu ihalede 229 bin 798 metrekare alanlı ve 11 bin 436 metrekare emsale esas inşaat alanına sahip arsa satışa sunulacak ve arsanın üzerinde belediyenin uygun göreceği projeler yapılacak.

Tahmini bedeli 35 milyon TL, geçici teminat bedeli ise 1 milyon 50 bin lira olarak açıklanan parseller üzerinde yapılacak taşınmazların ihalesi Başakşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilecek ve ihaleye en son 22 Nisan 2015 saat 12.00′ye kadar teklif verilebilecek.

TEPKİ YAĞIYOR

Konuyla ilgili olarak çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerden ihaleye tepkiler yağıyor. Başakşehir Belediyesi’nin “İhale sonucu göl alanı 2 katına çıkarılacak” iddasına karşın BADER (Başakşehirliler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Barış Karabulut açıklamada bulundu. Karabulut, sunulan göletin 2 katına çıkarılması projesi, aslen 23000 metrekare turizm alanı yaratılmasını amaçlayan Beton Projesi olduğuna tüm kamuoyunun dikkat kesilmesi gerektiğini söyledi. Daha önce de Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri de bölgedeki yeşil alanın “ölüm fermanı” olduğu gerekçesiyle projeye itiraz etmişlerdi.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın