Havaray hangi semtlerden geçecek?

Kategori: - - 07:38

havaray hangi semtte

Peki bu araçlar hangi semt ve güzergahlardan geçecek? İşte cevabı:

Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray hattının ilk durağı Küçükçekmece Belediyesi’nin Sefaköy’deki eski binasının yanında yer alacak. Halkalı Meydanı – Atakent – İkitelli -Başakşehir 1. Etaba kadar uzanıp metro ile entegre olacak. Havarayın başlangıç durağı itibariyle Beylikdüzü – Zincirkuyu – Kadıköy metrobüs hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu ile de entegre olacak.

Üsküdar-Libadiye Caddesi Havaray hattı ise Göztepe – Örnek Mahallesi – Ünalan Mahallesini kapsayacak. Bu hat da Kadıköy – Ataşehir metrosu ile entegre olup Esatpaşa Mahallesi üzerinden Bulgurlu’ya kadar uzanacak. Oradan da Üsküdar – Çekmeköy metrosu ile entegre olacak.

Bayrampaşa – Eyüp – Eminönü – Alibeyköy raylı sistem hattının durakları ise Bayrampaşa Meydanı ­ M1 – Bayrampaşa­ T4 – Demirkapı­ – Eyüp Sultan – ­Feshane­ – Balat – Eminönü şeklinde planlandı.

Kentsel dönüşümün 2015’te en çok gündeme geleceği ilçelerden Gaziosmanpaşa’nın Rami semtinden başlayacak olan teleferik hattı ise Eyüp ilçesine bağlı Yeşilpınar semtine kadar uzanacak.

Projelerin 2017’ye kadar hayat bulması planlanıyor.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın