Emekliler Derneği ile TOKİ’nin İşbirliği

Kategori: - - 19:10

Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’i İstanbul’daki makamında ziyaret ederek, emekliler için ikinci toplu konut projesinin müjdesini verdi.

Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, emeklilerin bütçelerine uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilmeleri için, İrfaniye bölgesinde inşaatı devam eden ve yüzde 90 oranında tamamlanan 1201 konut projesinin ardından, TOKİ’den ikinci konut projesi için de söz aldı.Emekliler Derneği Başkanı Kenan Pars, Dernek İdari Sekreteri Hacer Budak ve Denetleme Kurulu Başkanı Hülya İyiseven’le birlikte Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’i İstanbul’daki Hizmet Binası’nda ziyaret etti. Bursa’da on binlerce emeklinin sesi olduklarını ve emeklilerin ev sahibi olabilmeleri için büyük çaba gösterdiklerini vurgulayan Dernek Başkanı Kenan Pars, “Emeklilerin ev sahibi olması, Türkiye Emekliler Derneği’nin TOKİ ile birlikte yürüttüğü altın bir projedir. TOKİ tarafından İrfaniye bölgesinde inşaatının yüzde 90’ı tamamlanan 1201 konut, hak sahiplerine teslim edilecek. Ancak bu kadar konut Bursa’daki emeklilerin konut talebini elbette ki karşılamadı. Dernek olarak, emeklilerimize toplu konut kazandırmak amacıyla Valilik kanalıyla 3000 adet konut talebimizi de TOKİ’ye ilettik. TOKİ’nin İstanbul’daki hizmet binasında TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’i ziyaret ederek, yeni bir toplu konut projesi sözünü aldığımızı müjdeleyebilirim” dedi.

EMEKLİLER KONUT SAHİBİ OLACAK

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu vurgulayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, Dernek Başkanı Kenan Pars’ın, emeklilerin konut sahibi olabilmesi için bu güne kadar büyük çaba gösterdiğini, yeni konut projesi için de seve seve işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, “Dernek Başkanı Kenan Pars, bizleri sık sık ziyaret ederek, emeklilerin konut sahibi olması için gösterdiği emeği takdir ediyorum.

TOKİ Başkanlığı olarak, Bursa’daki emeklilerimizin ihtiyacı olan yeni toplu konut projesini da hayata geçireceğimizin sözünü buradan veriyoruz. Dernek Başkanı Kenan Pars ile işbirliği yaparak, Bursa’da belirlenecek arsa büyüklüğüne emeklilerimizin talebinin büyük kısmını karşılamak istiyoruz. Emekliler Derneği Uludağ Şubesi işbirliği ile, bu yeni projeyi de kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın