Banka önündeki ev nöbeti 10. gününde

Kategori: - - 09:48

Halkbank Önünde Toki Kuyruğu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), Kayseri’de başvuru önceliğine göre satacağı 5 konutu almak isteyen 3’ü kadın 5 kişi, 10 gündür banka önünde sıra bekliyor.

TOKİ, Melikgazi ilçesinde alt gelir grubunu kapsayan 5 adet konutu, kıırasız başvuru önceliğine göre satacak. Türkiye Halk Bankası Kayseri Şubesi tarafından satışları gerçekleştirilecek konutlar için 12-31 Aralık tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Konut sayısının sınırlı, talebin yüksek olması nedeniyle bazı vatandaşlar 29 Kasım’dan bugüne dek banka önünde sıra bekliyor. Sıra bekleyenlerden Murat Doğruer,

AA muhabirine, TOKİ’nin 5 Kasım’da satışa çıkardığı 10 konut için de 5 gün banka önünde sıra beklediklerini belirtti. Günlerce sıra beklemelerine rağmen 10 konuttan 5’inin satıştan çekilmesi nedeniyle ev alamadıklarını ifade eden Doğruer, “Bunun üzerine TOKİ ile irtibat kurup, derdimizi anlattık. Bize ‘sizi mağdur etmeyeceğiz’ dediler ancak, daha sonra arayıp tekrar sıra beklememiz gerektiğini söylediler. Bu nedenle 29 Kasım’dan beri burada bekliyoruz” diye konuştu. Doğruer. banka önüne getirdiği yatakta sıra bekleyen Zeynep Yıldırım’ın da (55) soğuk hava nedeniyle hastalanarak hastaneye kaldırıldığını kaydederek, şunları anlattı:

“Sırada bekleyecek kimsesi olmadığı için onun yerine nöbeti ben devraldım. Eşim de burada bizim için sıra bekliyor. Eşimle birlikte gece gündüz banka önündeyiz. Diğer arkadaşlarla yardımlaşarak nöbet tutuyoruz.” Soner Akbulut ise hafta içi gündüzleri çalıştığı için kendisinin yerine babası Mehmet Akbulut’un sıra beklediğini, hafta sonu olduğu için nöbeti babasından devraldığını söyledi. Tuğba Özbeyaz da havanın soğuk olması nedeniyle günlerin çok zor geçtiğini, pet şişelerin içine sıcak su koyarak ısınmaya çalıştıklarını anlattı.

Başvuruların başlamasına az bir süre kaldığına dikkati çeken Özbeyaz. İnşallah bu sefer bizi mağdur etmezler. Evlerimizi alır, gideriz” dedi. Filiz Aras da 10 gündür gece gündüz banka önünde beklediğini ifade ederek, “Biri 3, diğeri 10 yaşında 2 çocuğum var. 10 gündür babaanneleri bakıyor. Çocuklarımız anne diye ağlıyorlar. 10 gün bizim için çok zor geçti. İnşallah Kasım ayındaki gibi olmaz, evler satıştan çekilmez. Umudumuz bir ev ama korkarak bekliyoruz” ifadelerini kullandı. TOKİ’nin Melikgazi ilçesindeki 64,71 metrekare büyüklüğündeki konutları 47 bin 752 lira ile 58 bin 71 lira arasında fiyatlarla satılacak. Vatandaşlar konut fiyatının 4 bin lirasını peşin, kalanını ise 180 ay taksitle ödeyebilecek. Muhabir: Orhan Canbulatel Yayıncı: Tevfik Işık

https://istanbultokikonutlari.com/halkbank-onunde-toki-kuyrugu/

 

 

 

Etiketler:,

Bir yanıt yazın