Esenler Emlak Konut Evlerinin Dükkanları Satılıyor

Kategori: - - 11:11

Esenler Emlak Konut Evleri

TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut GYO, Esenler’deki projede bulunan dükkanları 23 Haziran tarihindeki açık arttırmayla satışa sunacak.

TOKİ sayesinde dükkan sahibi olmak isteyenler Esenler’deki Emlak Konut projesini değerlendirebilirler. Her geçen gün değerine değer katan Esenler’de yapılan bu projelere ait iş yerleri modernist bir görüntüye sahip. İsteyen herkesi kendine göre bir işyeri bulabileceği alanda işyerlerinin metrekareleri değişiklik gösteriyor.

Buna göre 57 metrekareden 1265 metrekareye kadar ev satın alabilirsiniz. 55 ticari üniteden oluşan alandan bir işyeri satın almak isteyen kişilerin açık arttırmayı kaçırmamaları gerekiyor. Açık arttırma için bazı ön şartlar var, önce bunları yerine getirmeniz gerekiyor. Peşin ve vadeli satışlarda fiyat değişiyor, özellikle işyerlerini peşin olarak almak isteyen kişilerin daha z para ödemesi öngörülüyor.

Fakat işyerlerinin açık arttırmayla satılıyor olması projenin saha fazla değer biçen kişilere satılması anlamına geliyor. Yani uzun vadede sizden daha fazla para teklif edip vadeli olarak işyerini satın almak isteyen biri peşin satın almak için verdiğiniz teklifi geride bırakabilir.

Yüzde 25-35-40 olarak peşinat ödedikten sonra 24-48-60 ay vadeli olarak bu işyerlerine sahip olabiliyorsunuz. Vadeli satışlarda vade farklı olarak 0,70 vade oranı belirlenmiştir. İhalenin 23 Haziran’da yapıldığını unutmayın, daha detaylı bilgi için 0212 430 15 02-03 numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın