TOKİ Adana’da 300 emekli ev sahibi oldu

Kategori: - - 07:30

15 Yıl Vadeli Ev

TOKİ tarafından, Adana’da “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilecek 300 konutun hak sahipleri 3 Mayıs’ta düzenlenen kura çekilişi ile belirlendi. TOKİ Adana emekli
Emeklilerin yüzünü güldüren Başbakanlık Toplu Konut Dairesi, Adana’da yapılacak olan 300 konutun sahiplerini kura yöntemiyle belirledi.
14 – 31 Mart 2016 tarihleri arasında başvuruları alınan konutların hak sahiplerini belirlemek amacıyla Serinevler Spor Salonu’nda noter huzurunda kura çekilişi yapıldı. Adanalı emekliler TOKİ’nin inşa edeceği konutlara yoğun ilgi gösterince salon dışına da ses sistemi kuruldu.

Vatandaş TOKİ’ye güveniyor
Adana Valisi Mustafa Büyük kura çekim töreninde yaptığı konuşmada, TOKİ’nin Türkiye genelinde birçok projeyi gerçekleştirdiğini belirtti. Kazandığı güvenle TOKİ’nin projelerine ilginin arttığını ifade eden Büyük, “vatandaşımız, TOKİ’nin adını duyduğunda süresinin bedelinin ne kadar olduğuna bakmaksızın talepte bulunuyor.

Kura çekilişini gerçekleştireceğimiz konutlar, Sarıçam’daki alanda yapılacak. Bundan sonra da diğer bölgelerde de kentsel dönüşüm alanlarında ihtiyacı karşılayacak benzer uygulamaların yapılmasını talep ediyoruz. Bunun çalışmalarını da gerçekleştireceğiz.” dedi. Vali Büyük, TOKİ’ye projenin uygulanmasında destek olacaklarını kaydetti.

Kurada adını duyan sevindi
Kuraya geçildiğinde ismini duyan emekliler büyük mutluluk yaşadı. Bu güne kadar ev sahibi olamadığını belirten 63 yaşındaki Nursen Şengül, “4 çocuğum var. 25 yıl işçilik yapıp emekli oldum ama hiç evim olmadı. Kiradan kurtulacağım. Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun” diye konuştu.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın