Emlak Konut’tan 5 Yeni Proje

Kategori: - - 07:50

Emlak Konut GYO

Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Emlak Konut GYO, Haziran ve Temmuz aylarında 5 dev proje için ihale gerçekleştirecek. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin metrekarelik araziyi kapsıyor.

6 bin bağımsız üniteden oluşacak yeni projelerle yaklaşık 7 milyar liralık işhacmi oluşturulacak. Dolaylı yoldan 300 bin kişiye de iş imkanı sağlanacak. Bu yılki hedeflerini 1,5 milyar liralık arsa ihalesi ve 10 milyar liralık iş hacmi olarak planladıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Ülkemizin geleceğine ve ekonomisine olan güvenin göstergesi olarak hayata geçirdiğimiz “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasının da katkısıyla yılın ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon lira değerinde rekor satışa imza attık. Önümüzdeki süreçte 5 projeyi ihaleye çıkaracağız. Sonraki süreçte ise Şişli Teşvikiye ve Küçükçekmece Halkalı da bulunan 2 proje için ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Alsancak’ta ilk etap ihalesi 14 Haziran’da

Tariş Kooperatif Birlikleri ile yapılan protokol çerçevesinde bir diğer ihale İzmir Alsancak arazisi için yapılacak. Liman Arkası olarak bilinen bölgeyi kapsayan arsa için Emlak Konut GYO 2 etap halinde ihaleye çıkacak. İlk ihale ilanı 15 Mayıs’ta ihalesi ise 12 Haziran’da yapılacak. Projenin diğer etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken ihalesi ise 14 Haziran’da gerçekleştirilecek. Toplamda 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek proje turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı olacak. Öngörülen bağımsız ünite sayısı ise yaklaşık 3 bin olarak hesaplanıyor.

Zeytinburnu’na bölge parkı

İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz bölgesinde 96 bin 968 metrekare büyüklükteki arsa için Emlak Konut GYO 6 Haziran 2017’de ihaleye çıkıyor. Projede turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanları bulunacak. Murat Kurum, yoğun yapılaşmanın olduğu bölgede Zeytinburnu sakinlerine nefes aldıracak olan bölgenin en büyük bölge parkı yapılacağını, sözkonusu parkın insanları şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaştıracağını kaydetti.

Tuzla’ya 200 konut

Tuzla-İçmeler’de 10 bin 998 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek olan projenin ihalesi de 17 Mayıs’ta yapılacak. Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediyesi’ne komşu arazi ticari ünite, turizm ve konut imarlı. Buraya da yaklaşık 200 konut inşa edilmesi öngörülüyor.

Riva’ya EKO-KÖY

Riva’daki 1 milyon 76 bin metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017’de başlıyor. Projenin ihalesi 8 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Murat Kurum, Riva projesini ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarladıklarını ve EKO-KÖY projesinin doğal yaşam alanları sunduğunu söyledi. Toplamda 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsepti de bir arada barındırıyor.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın