TOKİ Isparta’da 4 Bin 369 Konut İnşa Edecek

Kategori: - - 11:08

faizsiz konut kredisi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toki Isparta ‘da 4 bin 369 konut inşa edeceğinin müjdesini verdi. Erdoğan, Süleyman Demirel Havalimanı’nın modernize edildiğini ve yolcu trafiğinin arttığını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta Hükümet Meydanı’nda düzenlenen mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Isparta’da 4 bin 369 konut projesi başlattıklarını ve 6’sı hastaneden oluşan 17 sağlık tesisi kazandırdıklarını dile getirdi.

Isparta’ya 2002’ye kadar sadece 92 kilometre bölünmüş yol yapılmışken AK Parti’nin 107 kilometre ilaveyle mesafeyi 199 kilometreye çıkarttığını vurgulayan Erdoğan, Isparta ile Antalya arasını 10 kilometre kısaltacak Dereboğazı-Antalya yolunun gelecek yıl tamamlanacağını belirtti.

Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Antalya hızlı tren hattının proje çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Erdoğan, Süleyman Demirel Havalimanı’nın modernize edildiğini ve yolcu trafiğinin arttığını söyledi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın