Batışehir’de 3. etap satışları başlıyor

Kategori: - - 09:26

batışehir

Avrupa’nın en büyük karma projesi Batışehir’de 3. etap satışları başlıyor.

TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Egeyapı Grup ve diğer bir TOKİ iştiraki olan Emlak Pazarlama İnşaat AŞ’nin işbirliğiyle E-5 ve TEM Otoyolu’nun kesiştiği bölgede inşa edilen Avrupa’nın en büyük karma projesi Batışehir’de 3. etap satışları Egeyapı Grup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ Genel Müdürü Murat Kurum ve Emlak Pazarlama AŞ Genel Müdür Yardımcısı Avni Eroğlu’nun katıldığı basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.
İnanç Kabadayı, 3. etaptaki 348 dairenin fiyatlarının 155 bin lira ile 924 bin lira arasında değişen fiyatlardan satılacağını belirterek, projenin ilk iki etabının satışlarının yüzde 70 oranında tamamlandığını bildirdi.
Kabadayı, Batışehir’e gösterilen yoğun ilginin 3. etap satışları ile zirve yapmasını beklediklerini söyledi.

40 metrekareden 360 metrekareye 348 daire satışta

Yatay konseptteki farklı mimari çizgisi ile Batışehir’in 3’üncü etabında 40 metrekareden başlayan stüdyo daireler, 1 1, 2 1, 3 1, 3,5 1, 4,5 1 ve dubleks olmak üzere büyüklüğü 360 metrekareye ulaşan toplam 348 dairenin satışa çıktığını bildiren Kabadayı, 3’üncü etap satışları kapsamında konut yatırımı yapacak olanlara yüzde 1, yüzde 15 ve yüzde 50 peşin ödemeli olmak üzere üç farklı ödeme planı sunduklarını ifade etti.
İnşaat çalışmalarının 3 vardiya/24 saat üzerinden devam ettiğini anlatan Kabadayı, 1’inci etabın 2013 Ağustos’ta teslim edileceğini diğer etapların da erken teslim edilebilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

“15 bin kişilik bir mega kent olacak”

Üçüncü etaptaki dairelerin metrekaresini 3 bin 400 liradan satışa sunduklarını ve 155 bin lira ile 924 bin lira arasında değişen fiyatlara sahip 3. etap dairelerin 2014 yılında teslim edileceğini, 3 bin 148 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, spor ve yaşam merkezi, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları ve 100 bin metrekareye varan yeşil alanın bulanacağını belirten Kabadayı, projenin tamamlandığında 15 bin kişinin yaşayacağı mega bir proje haline geleceğini ifade etti.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın