TOKAT Niksar’da yeni TOKİ konut inşaatı başladı

Kategori: - - 04:48

TOKAT Niksar'da yeni TOKİ konut inşaatı başladı

TOKAT’ın Niksar İlçesi Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Akpınar Mahallesinde emekliler ve genele olmak üzere 306 konut için çalışmalara başlandığını söyledi.
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın girişimler sonucunda yatırım programına alınan 4’uncu Etap TOKİ konutları için temel kazı çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özcan, ”TOKİ konutlarımız 173’ü emeklilerimize olmak üzere 90 m2 bürüt alanlı 2+1, 133 konutumuz ise tüm hemşehrilerimizin faydalanabileceği 133 m2 bürüt alanlı 3+1 olarak oluşuyor. Belirlediğimiz alanda yüzde 60’ı emeklilerimize ve yüzde 40 ise sosyal konut olmak üzere toplamda 306 konutun yapım çalışmaları başladı.

Bizleri her perşembe halk günümüze katılan emekli amcalarımız ve teyzelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü her halk gününde bizlerden bu konu hakkında talepleri oluyordu. Seçim beyannamemizde olmamasına karşın taleplerinin karşılanması ve bir ev sahibi olmaları adına gayret ederek bu projeyi gerçekleştirdik. Bizlere bu projemizin hayata geçmesinde değerli katkıları olan Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Tokat Milletvekilimiz Yusuf Beyazıt’a ve çok değerli TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın