Vadiyaka Cadde Dükkanları ihaleye çıkıyor

Kategori: - - 08:57

Vadiyaka Cadde Dükkan

İstanbul Başakşehir’de Fuzul Yapı tarafından hayata geçirilen Vadiyaka Başakşehir projesinin ‘cadde dükkanları’ ihale usulüyle satışa çıkıyor.

Projede yer alan 50 adet ticari ünite, 24 Ocak Pazar günü açık artırmayla satılacak. Bir tanesi market olarak ayrılan ticari ünitelerin büyüklüğü 78 metrekare ile 306 metrekare arasında değişiyor. Fiyatları ise 199 bin liradan başlıyor. Vadiyaka Başakşehir cadde dükkanlarının Haziran 2017’de teslim edilmesi planlanıyor.

Nüfusta hızlı artış

Başakşehir’in yüksek talep gördüğünü belirten Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, bölgenin markalı konut projelerinin yanı sıra Şehir Hastanesi, Kanal İstanbul projesi, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara otoyolu bağlantıları, Botanik Parkı, Başakşehir metro istasyonu gibi pek çok mega projeyle yatırım değerini her geçen gün artırdığını söyledi.

Akbal, “Kent Neriva, Kent Ariva, Kent Evila ve en büyük referansımız Başakşehir’in ilk alışveriş merkezi olan Olimpa AVM dahil 400 adede yakın ticari üniteyi hayata geçirdik. 30 ay önce 10 bin lira olan Olimpa Park Cadde dükkanlarının bugünkü değeri 30 bin lira civarında yani dükkanların değeri yüzde 200 oranında bir artış gösterdi. Başakşehir’in nüfusunun 400 bin ve 750 bin olması planlanıyor. Benim öngörüm bu sayının 1 milyon kişiye ulaşacağı yönünde. Yakın gelecekte bölge, Anadolu’nun pek çok şehrinden daha yüksek bir popülasyona sahip olacak” dedi.

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın