Başakşehir’in en büyük projesi yok Satıyor

Kategori: - - 20:39

rp_3-istanbul-tanitimi

Başakşehir‘de yükselecek yeni konut projesi “3.İSTANBUL” yeni etabında satışa çıkan evlerin metrekare fiyatları 3 Bin 800 TL. Evler kısa sürede tükendi!

“Başarı hikayesi değil, 3. İSTANBUL gerçeği” sloganıyla ön taleplerin toplandığı 1.Etabına yoğun ilgiden dolayı satışlarını tamamlanan ve 1.Etap evlerin lansmanını dahi gerçekleştirmeden yeni etap lansmanını gerçekleştiren ASAF iş ortaklığı gelen talepten memnun.
Binlerce kişi tarafından merakla beklenen proje 3. İSTANBUL projesine yoğun ön talep, lansmanda ikinci etap evlerin tanıtımına dönüşürken, Yoğun talep nedeniyle Satış Ofisini 26 Kasım tarihine açan 3. İSTANBUL, ilk iki günde adeta ziyaretçi akınına uğradı ve döneminin satış rekorunu kırdı. İlk etapta satışa sunulan tüm konutların satılmasıyla 3. İSTANBUL 5 Aralık’taki lansmanında ikinci etabını satışa çıkardı.

Doların 3,5 TL bandını zorladığı o günlerde 3. İSTANBUL’un kısa sürede elde ettiği bu satış başarısı, vatandaşın Türkiye’ye olan güven ve inancını net bir şekilde ortaya koydu. Bölgesine değer katacak 3. İSTANBUL, henüz lansman öncesinde yakaladığı bu başarısı ile hem gayrimenkul sektörüne moral, spekülatörlere ise adeta bir ders verdi.
3. Köprü ve 3. Havalimanı gibi çevresine değer katacak, bölgesinin kaderini değiştirecek “Başakşehir’in en büyük projesi” 3. İSTANBUL, lansmana çıktı.

Ön talep toplantısında rekora koşan Başakşehir’in beklenen projesi 3. İSTANBUL’un Lansman Toplantısı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ASAF İş Ortaklığı Üst Yönetimi’nin yanı sıra, 3. İSTANBUL’un sponsor olduğu Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın da katılımıyla dün düzenlendi. Al Zamil Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamed Abdullah M. Alzamil, Seha Yapı ve Adese adına İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila ile Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal evsahipliğinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını ise 3. İSTANBUL’un proje sözcüsü olarak Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık yaptı.

3. İSTANBUL’un, gerçekten de birçok açıdan çok özel ve özgün bir proje olduğunu vurgulayan Ömer Saylık, Başakşehir Belediyesi’nin de arazi sahibi olarak içinde yer aldığı 3. İSTANBUL için “Alanlarında köklü ve öncü dört büyük kuruluşun ASAF İş Ortaklığı çatısı altında oluşturduğu tecrübe, bilgi ve güç birliğinin eseri; bölgesinde öncülük yapacak bir proje” tanımlamasını kullandı.

‘Başakşehir’in en büyük projesi’

Ömer Saylık, yaklaşık 330.000 metrekarelik büyüklüğü ile “Başakşehir’in en büyük projesi” unvanını taşıyan 3. İSTANBUL projesinin özelliklerini ise şöyle anlattı:

“3. İSTANBUL, üç konut etabı, rezidansı, home office blokları, cadde mağazaları ve çarşısı ile bölgesine de hizmet sunacak karma bir yapıya sahip. Konut etaplarımızda, 2+1’den 5+1’e kadar uzanan farklı tip ve büyüklüklerde toplam 1.252 daire bulunuyor. Rezidans ve home office bloklarında bulunan konutlarla birlikte bu sayı toplamda 1.500’e çıkıyor. 3. İSTANBUL’da 107 adet cadde mağazamız ve 102 adet de çarşı dükkanların bulunduğu, toplamda 116.000 metrekareye yaklaşan proje arazisinin 85.000 metrekaresi, yeşil alanlar, yürüme yolları, spor alanları gibi sosyal donatılara ayrılmıştır.

3. İSTANBUL bu alanda da Başakşehir’in en büyüğüdür. 3. İSTANBUL’un üç konut etabında 1.500’er metrekare ve rezidans parselinde ise 750 metrekare olmak üzere, toplamda 3.750 metrekareye ulaşan 3 ayrı sosyal tesisi bulunuyor. Bu alanlarda; kapalı yüzme havuzlarından, SPA alanlarına, PlayStation odasından hobi atölyelerine kadar farklı ve zengin olanaklar sunuluyor. Ayrıca, 3. İSTANBUL’un adeta tüm peyzaj alanlarına yayılmış geniş ölçekte açık sosyal donatıları ile; spor sahalarından kaykay pistine, çocuk oyun parklarından yetişkinler için rekreasyon alanlarına kadar hayatı keyifli hale getirecek detaylar bulunuyor. 3. İSTANBUL, Taksim Meydanı’nın yaklaşık iki katı büyüklüğündeki Kent Meydanı ile bölgenin sosyal buluşma merkezini oluşturacak.

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın