TOKİ 15 Temmuz’dan sonra 3.561 konut ihalesi

Kategori: - - 13:41

toki

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) darbe girişimi sonrası proje hedeflerinde hiçbir sapma olmadan, kararlılıkla devam edildiğini açıkladı. konut ihalesiMillet olarak bu alçak darbe girişimine karşı egemenlik hakkına sahip çıkıldığını vurgulayan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Demokrasimize darbe vurmaya kalkanlara milletimiz en güzel cevabı vermiştir” dedi.

Türkiye son 14 yılda elde ettiği istikrar ve güven ortamı sayesinde her alanda gelişimini sürdürürken, bu darbe girişiminin diğer bir amacının yatırımlarıyla istikrar ve güven veren Türkiye ekonomisine yönelik olduğunu belirten Turan, “Bölgesel olarak yaşanan jeopolitik sorunlar dikkate alındığında, ülkemizde yapılan yatırımlar ve yeni açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, üçüncü havaalanı projeleriyle Türkiye bir ‘cazibe merkezi’ olarak daha da güçlenecektir” değerlendirmesini yaptı.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ
“TOKİ olarak, dün olduğu gibi bugün de sorumluluğumuzu biliyor ve buna göre hareket ediyoruz” diyen Turan, şunları kaydetti: “Ülkemiz ve milletimiz için kurum olarak ortaya koyduğumuz hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 15 Temmuz’dan önce hedeflerimiz ne ise bugün de aynıdır. Sektörünün öncüsü bir idare olarak vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini biliyor ve bu talepleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

BU YIL 60 BİN KONUT HEDEFİ
İdare olarak 2016 yılında 60 bin konut üretimi hedefi koyduklarını hatırlatan Turan, şöyle devam etti: “2016 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 36 bin konut konutun ihalesini tamamladık. 15 Temmuz sonrası da 3 bin 561 konutun ihalesi için tarih belirledik. Kurum olarak bugüne kadar afet ve diğer olağanüstü durumlarda, ülkemizin bize ihtiyaç duyduğu her yerinde görevimizi yerine getirdik. Bugün de yaşanan bu menfur saldırıdan sonra yıkılan ve hasar gören kamu binalarımızın süratle ve en güzel şekilde yeniden inşası için hazır durumdayız.” konut ihalesi

Hedef milli iradenin sembolleri
Turan, şöyle devam etti: “Bu darbe teşebbüsüyle ülkemizin tüm kurumları hedef alınmıştır. Milli iradenin sembolleri olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hedef alınmış ve Gazi Meclisimiz tarihinde ilk defa savaş uçaklarıyla bombalanmıştır. 15 Temmuz, darbe zihniyetine karşı demokrasinin kazandığı bir gün olarak şanlı tarihimizin sayfalarına yazılacaktır.” konut ihalesi

İnşaat sektörü de hızla toparlandı
TOKİ Başkarı Turan, “Ekonomimizin lokomotiflerinden biri olan ‘inşaat sektörü’ yaşanan bu alçak saldırı sonrasında hızla toparlanmış ve vatandaşımızın güveni sayesinde üretim reflekslerini harekete geçirmiştir. Bu darbe girişimi sırası ve sonrasında sektörümüzün olaya karşı ortaya koyduğu dik duruşu takdir ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Akşam

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın