Başakşehir’de Doğalgaz Faturaları El Yakıyor

Kategori: - - 13:10

Başakşehir‘de Doğalgaz Faturaları çok yüksek geldi. Toki Kayaşehir sakinlerine binlerce liralık doğalgaz faturası geldi. Başakşehir ve Kayaşehir Sakinleri doğalgaz faturalarına isyan etti.

Başakşehir’de oturan Toki sakinlerine binlerce liralık doğalgaz faturalarını nasıl ödeyeceklerini düşünüyorlar. Toki Konutlarında oturan dar gelirli vatandaşlar, gelen yüksek doğal gaz faturalarına tepki gösterdi.

Toki Konutlarının dış cephe mantolaması olduğu halde 500 ile 1000 lira arasında gelen doğalgaz faturalarını görünce inanamadılar. Başakşehirliler yüksek doğalgaz ücretlerine çözüm bulunmasını istiyorlar.

Başakşehir’de Doğalgaz Faturaları

TOKİ konutlarında oturan vatandaşların birçoğunun dar gelirli ailelerden oluştuğunu biliniyor. Merkezi sistem ile ısınan dairelere faturaları bu kadar yüksek gelmesi site yönetimlerinde zor durumda bıraktı.

Kur şoku ile başlayan ekonomik kırılma enerji krizi ile birlikte geldiği bu noktada devletin duruma el atması ve gereken düzenlemeleri yapması beklenmektedir. Merkezi sistem ile ısınmasını sağlayan binalarda faturaların ödenememesi site yönetimini zor duruma sokacaktır. Site yönetiminin sponse edemediği binaların bu kış günlerinde doğalgazının kesilmesi işten bile değil!

Asgari gidere gelen zam ile bina ortak giderlerinde oluşan fiyat artışları aidat bedellerini de zaten yükseltmişti. Aidat, doğalgaz ve elektrik faturası neredeyse Toki taksit bedeli kadar oldu. Toki Kayaşehir konutları borçları bittiğine sevinemeden bu durum ile karşı karşıya kaldılar.

BAŞAKŞEHİR SORUNLARI


Etiketler:, , , ,