Tozkoparan’da Kentsel dönüşüm başlıyor!

Kategori: - - 19:03

tozkoparan

Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2016 yılı içerisinde başlıyor. Proje kapsamında toplam 60 hektar alan yeniden dönüşecek. 5 bin 560 adet konutun yenileneceği Tozkoparan’da çalışmalar devam ediyor.

Nisan 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun çerçevesinde riskli alan ilan edilen Tozkoparan mahallesinde kentsel dönüşüm TOKİ ve Güngören Belediyesi ortaklığıyla yürütülüyor.

Tozkoparan proje alanında toplam 6 bin 436 bağımsız birim ve 6 bin 351 hissedar bulunuyor. Alan genelinde, Bayındırlık Bakanlığı’nın 1960’lı yıllarda, Gecekondu Önleme Projesi adı altında yapmış olduğu sosyal konutlar da yer alıyor.

Şu an için herhangi bir alım satım engelinin bulunmadığı Tozkoparan’da dönüşümün 2016 yılı içerisinde başlaması planlanıyor. İmar ve kat planlarının TOKİ’ye sunulduğu proje için mutabakat sağlanması bekleniyor.
Bilgilendirme Ofisi 2014’te açılmıştı
Güngören Belediyesi, Tozkoparan Bilgilendirme Ofisi’ni (TOBİM) 2014 yılı içerisinde hizmete açmıştı. Hafta içi her gün ofisi ziyaret edebilen vatandaşlar yetkili kişilerden sorularına cevap alabiliyor.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın