Başakşehir Seyran Şehir Satışları Başladı

Kategori: - - 10:20

başakşehir seyran şehir

Bahçetepe İstanbul, Giriş Kayaşehir ve 540/4 Parsel Ticaret Portalı’nı hayata geçiren Makro İnşaat ve Akyapı’nın emlak konut GYO ile birlikte Başakşehir’de inşa ettiği Seyran Şehir projesinin satışına başlandı.
Projenin tanıtım toplantısında konuşan Makro-Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, yerel seçimlerden önce ön satışa başladıkları projenin yarısının satışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Seyran Şehir’i planlarken aile yaşamını esas aldıklarını vurgulayan Ercan, bu tercihin projelerinin kısa süre içerisinde yüksek prim getirisi sunmasına neden olacağını söyledi.

Kayeşehir’in merkezinde
Seyran Şehir’in yaklaşık iki yıldır yükselen bir trend içinde olan ve 1 milyon nüfuslu Türkiye’nin en büyük uydu kenti haline gelecek Kayaşehir’in merkezinde yer aldığına dikkat çeken Uyan, şunları söyledi:
“Projemizin bulunduğu cadde Kayaşehir’in en işlek ve en geniş caddesi. Ayrıca projemiz Avrupa’nın en büyük sağlık kentinin karşısında yer alıyor. Yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 projeksiyonunda yer alan tramvay ve metro güzergahı Seyran Şehir’in hemen yanından geçiyor. Projenin tam önünde istasyon alanı da bulunuyor.”
Akyapı Eş Başkanı Mahmut Asmalı, Seyran Şehir’in gerek konumu, gerekse mimari yapısıyla farklı bir hayatın kapılarını araladığını söyledi. Yaşam merkezli tasarlanan projelerin bugüne kadar en çok prim getiren projeler olduğunu dikkat çeken Asmalı, “Biz de hayata geçirdiğimiz projelerimizi hiçbir zaman yatırım veya yaşam projesi olarak sınıflandırmadık. Bu sayede insan odaklı geliştirdiğimiz tüm projelerimiz 1 yıl içerisinde yüzde 50’ye varan prim getirisi sağladı” diye konuştu.

Küçük daireye yer vermedi
Başakşehir’e bağlı Kayaşehir bölgesinde inşa edilen 220 konut ve 63 dairelik Seyran Şehir projesinde kiracı sirkülasyonu çok olduğu ve komşuluğun gelişmesine fırsat tanımadığı için 1+1 veya stüdyo dairelere yer verilmedi.
23 bin 170 metrekare arazi üzerinde yükselen Seyran Şehir’de 2+1’den 5+1’e kadar farklı tipte daire seçenekleri bulunuyor. Buna göre 121 ile 192 metrekarelik 2+1, 142 ile 166 metrekarelik 3+1 ve 166 ile 178 metrekarelik 4+1 daireler bulunuyor.

220 daireye iki ayrı sosyal tesis
220 dairenin bulunduğu Seyran Şehir projesinde arsanın 1.5 emsal gibi düşük bir imar hakkına sahip olmasından dolayı, bloklar arasında kalan yüzde 80’lik geniş bir alan peyzaj, gölet, şelale, Oyun, yürüyüş ve spor alanlarına ayrıldı. Sosyal tesislerde biri bayan, diğeri bay ve ikisi de çocuk olmak üzere dört adet kapalı havuza, iki ayrı fitness ve spor salonuna, Türk hamamına, Fin hamamına ve göl kafe sosyal donatılara yer verildi.

103 bin konut hedefi
Toplantıya katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2003 yılında bu yana 93 bin konuta ulaştıklarını belirterek, yılsonunda bu rakamı 103 bine çıkaracaklarını söyledi. 2014 yılı tamamında 10 bin konut ve 4 milyar liralık ciroyu yakalamayı hedeflediklerini anlatan Kurum, şimdiye kadar ürettikleri 93 bin konutun 23 bininin Başakşehir bölgesinde bulunduğuna dikkat çekerek, “Halkalı’da 3’ncü Havalimanı ile TEM’i birbirine bağlayacak bir kavşak hayata geçirilecek. Bu noktada Kayabaşı bir merkez haline getirilecek. Olimpiyat Stadı, Temapark, bölge hastanesi ve 390 dönümlük bir rekreasyon alanıyla bir çekim alanı haline gelecek” diye konuştu.
Murat Kurum, İstanbul esenler’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Esenler Belediyesi ile yaklaşık 2 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi için üçlü protokol yaptıklarını söyledi.

KATAR’IN 4.4 MİLYAR $’LIK METROSUNU TÜRKLER YAPACAK
Türkiye’nin önde gelen iki şirketi Yapı Merkezi ve STFA, Katar Doha Metrosu kapsamında en büyük hat olan ‘Gold Line’ ihalesini kazandı.
İhale, 2022 Dünya Kupası’na hazırlık olarak yapılan yatırımlar arasında, 4.4 milyar dolar bedel ile Katar’da bu amaçla yapılan en büyük proje olarak dikkat çekiyor.
4 ana hattan oluşan Doha Metrosu’nun ihalesi tamamlanan 5 paketi ile ilgili ön yeterlilik 2011 yılının nisan ayında başlamıştı. Yaklaşık bir yıl süren yeterlilik aşaması Mayıs 2012’de tamamlanarak ihale sürecine geçildi. Toplamda 52 firmanın oluşturduğu 18 ortak girişiminin her birine, 5 adet paketten sadece ikisine teklif verme hakkı tanınmıştı.

Son düzlükte kazandı
Yapı Merkezi ve STFA’nın teklif verdiği Gold Line ihalesi yaklaşık 2 yıl sürdü. En son aşamaya gelindiğinde STFA ve YM’nin içinde bulunduğu ortak girişim, Impregilo (İtalya)-SK (Kore) Ortak Girişimi, Hochtief (Almanya) – CCC (Yunanistan/Filistin) Ortak Girşimi ve BAM (Hollanda)-Sixco (Belçika)- Midmac (Katar) ortak girişimine karşı yarıştı. Projenin son aşamasında Hochtief’in liderliğini yaptığı Ortak Girişim ile baş başa kalan STFA ve Yapı Merkezi işin sonunda imzayı atan taraf oldu. 54 ay sürecek projenin Ağustos 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.
Kent merkezleri, önemli ticari alanları ve stadyumlar arasındaki bağlantıları sağlayacak olan metro ihalesinin işvereni olan Katar Demiryolları Şirketi, ülkenin FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağı yıl olan 2022’ye kadar çeşitli demiryolu projelerini tamamlayacak.

Yapı Fuarı 37’nci kez kapısını açtı
YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 37 yıldır yapı sektörünün uluslararası zirvesi olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, dün Büyükçekmece’deki Tüyap’ta açıldı. 10 Mayıs Cumartesi gününe kadar sürecek olan fuarda bu yıl binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmet gürücüye çıktı.
Yapı malzemeleri sektöründe dünyanın en büyük beş fuarından biri olan Yapı Fuarı aynı zamanda Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyor.
Fuarın İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenen ‘Konuk Ülke Projesi’nde, ülke odaklı yeni işbirlikleri ve etkin stratejilerin oluşturulması, böylelikle Türk yapı sektörünün uluslararası alandaki etkinliğinin artırılmasına destek olunması amaçlanıyor.

Konuk Güney Kore
Üç yıldır başarıyla sürdürülen, 2011 yılında Rusya Federasyonu ile başlayıp sonrasında sırasıyla Almanya ve Azerbaycan Cumhuriyeti’yle devam eden ‘Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl Güney Kore ağırlanacak.
Yapı Fuarı kapsamında, her yıl T.C. ekonomi bakanlığı koordinatörlüğünde OAİB ile birlikte organize edilen ‘Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri’ bu yıl 39 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek. Birçok ülkeden katılacak firma yetkilileri, Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya getirilecek.

Altın Çekül’ü Kale kazandı
YEM Ödülleri Projesi kapsamında bu yıl 22. kez verilen Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü 37. Yapı Fuarı’nda sahiplerini buldu. Altın Çekül “YapıÜrün Ödülü”ne ‘Kale-Smart Yıkama Sistemli Asma Klozet ve Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti’ ürünü ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik layık görülürken, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ‘Matbor’ ürünü ile Gümüş Çekül Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Annelerin hatırı için % 25 indirim yapıyor
Sancaktepe’deki Rings İstanbul projesinde Anneler Günü’ne özel bir kampanya başladı. Projenin yeni satışa sunulan geniş bahçeli ve orman manzaralı teraslı evlerden birine 9-12 Mayıs tarihleri arasında yüzde 25 indirimle sahip olmak mümkün. Projede ayrıca sınırlı sayıda satışa sunulan hemen teslim evler için cazip bir ödeme seçenekleri de sunuluyor.
Anadolu yakasının son iki ormanından biri olan Aydos eteklerinde yükselen ve yaşamın başladığı Rings İstanbul, 499 daire ve 99 rezidanstan oluşuyor. Site içerisindeki yürüyüş ve bisiklet parkurunun yanı sıra, projede ev sahiplerinin isterlerse kiralayıp sebze ve meyve yetiştirebileceği hobi bahçeleri, dalından meyve koparabileceği meyvelikler, pilatesten yüzmeye farklı spor aktivitelerini yapabilecekleri Rings Sports Club gibi sosyal donatılar yer alıyor.

112 mağazalık AVM geliyor…
Ayrıca projenin hemen yanı başında yer alan Rings AVM sayesinde yürüyerek ya da bisikletle alışverişe, sinemaya gitmek mümkün. 9 sinema salonu, 112 mağaza, dünya mutfaklarından fast-food’a kadar farklı alternatifler sunan restoranları, çocuk ve gençler için özel eğlence merkezleri, hipermarket ve elektronik marketleri ile Rings AVM, Sancaktepe bölgesinin hızlı gelişimine paralel olarak sosyal yaşam alanlarına duyulan ihtiyacı karşılayacak.

Örnek dairedeki gibi dayalı döşeli verecek
Başkent’in ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe’de ev almak isteyen kadınların birçoğu örnek daireyi çok beğenince, firma sahibi Anneler Günü’nde konut alacaklara salonun birebir aynısını hediye etme kararı aldı.
Projeyi hayata geçiren Uzaltaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Paladyum Beytepe’nin 6 ay gibi kısa bir sürede yüzde 75’inin satıldığını belirterek, projeye kadınların da yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Pala, sınırlı sayıda dairelerin salonlarını örnek dairedeki malzemelerle teslim edeceklerini kaydetti.

Değerlemedeki yeni statü resmiyet kazandı
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB’un statüsü değişti. Resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklik sayesinde değerleme uzmanlarının yanı sıra Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Kurulu’ndan lisans alan değerleme kuruluşlarının da birliğe üye olmaları sağlandı. TDUB Başkanı Bekir Yener Yıldırım, birlik yönetim kurulunun seçimine ilişkin önemli değişikliklerin yapılmış olduğunu ve tüm üyelerin TDUB yönetim kurulunda temsil edilmesinin sağlandığını söyledi.
Yıldırım, TDUB’a yurtdışında temsilcilik açma imkanı sağlandığını ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği yönetiminde temsil hakkı verildiğini de vurguladı.

Piyalepaşa’nın en yeni ofisleri yazın açılıyor
Akdağlar İnşaat tarafından Piyalepaşa’da yapımına devam edilen ofis projesi AkPlaza’da sona gelindi. Konumu, mimarisi ve teknik özellikleriyle yatırımcılarına bir ofisten fazlasını sunan projenin Temmuz ayında tamamlanması bekleniyor.
AkPlaza, üç blok olarak inşa edildi. Yerli ve yabancı pek çok yatırımcının ilgisini çeken AkPlaza’da, 4 metre yüksekliğinde ofis katları, akıllı çağırma sistemine sahip 13 asansör, 550 araç kapasiteli kapalı otopark, her kata özel kat bahçeleri bulunuyor.

220 projede 12 bin eve yönetim hizmeti veriyor
Türkiye’de 26 yıldır faaliyet gösteren Mis Group konut sektörünün gelişimine paralel olarak son 10 yılda bu sektöre verdiği güvenlik, temizlik ve entegre bina yönetimi hizmeti ile önemli bir ivme kazandı. Son olarak Eroğlu İnşaat ve Ağaoğlu’nun projelerine hizmet vermeye başlayan Mis Group, 220 adet nitelikli projeye güvenlik, temizlik ve entegre tesis yönetimi alanında destek veriyor.
Şirket bugün itibariyle tam 12 bin konutun bulunduğu modern site ve yaşam alanlarına hizmet sunuyor.Milliyet Emlak

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın