Ataşehir’de kentsel dönüşüm için imar planları bekleniyor!

Kategori: - - 08:17

ataşehir kentsel dönüşüm

İSTANBUL Ataşehir’de yer alan Yenisahra ve Barbaros Mahallesi’nde kentsel dönüşüm imar planlarına takıldı. İki yılı aşkın bir süredir hak sahipleriyle görüşerek anlaşma imzalayan inşaat firmaları bölgede çalışmalara başlamak için imar planlarını bekliyor.

İSTANBUL Ataşehir’de yer alan Yenisahra ve Barbaros Mahallesi’nde kentsel dönüşüm imar planlarına takıldı. İki yılı aşkın bir süredir hak sahipleriyle görüşerek anlaşma imzalayan inşaat firmaları bölgede çalışmalara başlamak için imar planlarını bekliyor. 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından onaylanan Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nın mahkeme tarafından iptalinin ardından, yeni bir plan hazırlanmış ve İBB Meclisi tarafından Ekim 2014’te onaylanmıştı. Ancak, hukuki açıdan sorunlu olması nedeniyle plan yenilenecek.

SEÇİM SONRASINA KALDI
Yılın ikinci yarısında İBB Meclisi’nin gündemine gelmesi beklenen plan yürürlüğe girerse, Ataşehir Belediyesi 1/1000’lik planları hazırlayarak onay için İBB Meclisi’ne gönderecek. Yenisahra ve Barbaros Mahallesi’nde kentsel dönüşüm faaliyeti yürüten inşaat firmaları, 2016 yılının ilk çeyreğinde ilk kazmayı vurmayı hedefliyor. Sinpaş, DKY, Tahincioğlu, Eroğlu, Başarır, Ege Yapı, Mimtaş ve Vartaş Yenisahra’da dönüşüm yapacak.

Sözcü

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın