Artaş İnşaat 3 projede 10 bin konutluk temel atacak!

Kategori: - - 20:36

atakent konut projeleri

TOKİ ve Emlak Konut işbirliğiyle son 6 yılda Avrupa Konutları markasıyla 9 bin 500 konut üreten Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, eylül ayından itibaren Maslak, Cendere Yolu ve Halkalı’da 3 farklı projede bazı konsorsiyumlarla toplam 10 bin konutluk projelere kazma vuracak

Atakent’te 2 bin 300 konutluk Avrupa Konutları 3 Projesı’ni 18 ayda tamamlayan ve 1 Temmuz’dan itibaren teslimlerini başlatan Süleyman Çetinsaya, memleketi Kayseri’de de 250 odalı 5 yıldızlı bir otel inşaatını 2013’ün 6’ncı ayında tamamlamış olacak.

Atakent’te 2 bin 300 konutu 18 ayda bitirdi, 10 bin konut için kazmayı eylülde vuracak 

İnşaat’ın patronu Süleyman Çetinsaya, eylül bazı konsorsiyumlarla toplamı 10 bin konutluk 3 büyük projeye kazma vuracak.

TOKİ ve Emlak Konut işbirliğiyle son 6 yılda Avrupa Konutları markasıyla 9 bin 500 konut üreten Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, eylül ayından itibaren Maslak, Cendere Yolu ve Halkalı’da 3 farklı projede bazı konsorsiyumlarla toplam 10 bin konutluk projelere kazma vuracak. Atakent’te 2 bin 300 konutluk Avrupa Konutları 3 Projesi’ni 18 ayda tamamlayan ve 1 Temmuz’dan itibaren teslimlerini başlatan Süleyman Çetinsaya, memleketi Kayseri’de de 250 odalı 5 yıldızlı bir otel inşaatını 2013’ün 6’ncı ayında tamamlamış olacak. Çetinsaya, şöyle konuşuyor:

Piyasada sorun yok 

Piyasa geçen yıla göre düştü diyorlar ama bize göre iyi gidiyor. Satışta sorunumuz yok. Planladığımız gibi devam ediyoruz. Biz zaten her projede satışları zamana yayarak yaparız. Teslim süresine kadar bir satış planlamamız vardır ve bu plana göre yürürüz. Bu projemizde de 2-3 ay içinde satışlar tamamlanmış olacak.

’18 ayda bitecek’ dedik 

Vatandaş için önemli olan bir an önce konutunun tamamlanması ve oturmaya başlamasıdır. O yüzden biz her zaman sözleşme sürelerimizden önce tamamlamayı ilke edindik. Bu projemiz için de ’18 ayda bitecek’ demiştik, bitirdik. 2 bin 300 konutluk projemizin tamamı bitti. 1 Temmuz’da teslimler başladı ve 28 Temmuz’da teslimler de tamamlanacak.

880 milyon lirayı buluruz 

Bu proje için hedeflediğimiz rakamlar da gerçekleşiyor. Satışlarda başlangıç fiyatımız metrekarede 2 bin 500 liraydı. Şimdi 3 bin 500 liradayız. Vatandaş da kazanmış oldu. Hedef hasılatımız ise 880 milyon liraydı. Onun da üstüne çıkabiliriz. Emlak Konut’a da bu projeden taahhüt ettiğimiz 280 milyon lira civarmda bir kaynak çıkacak gibi görünüyor. Ispartakule’deki projemiz de bitmek üzere. Onu eylülde teslim ediyoruz. O küçük bir proje olduğu için 9 ayda bitiyor.

3 dev proje geliyor

Biz 6 yılda 9 bin 500 konut ürettik ve teslim ettik. Şimdi 3 büyük proje için de çalışmalarımız sürüyor. Bunlar; Temapark, Evyap ve Maslak Projesi. 3 projedeki toplam konut sayısı 10 bin civarında olacak. Şantiyeler kuruluyor. Projeler ruhsat aşamasına geldi. Temapark’ta 200 bin metrekarelik bir fuar alanı da yapılacak. Konut var, alışveriş merkezi ve 3 tane de otel var. Bu projeyi Mesa ve Kantur ile beraber TOKİ ile yapıyoruz. Evyap projemizde 2 otel, alışveriş merkezi, rezidans ve konutlar olacak. Orada da Aydınlı ve Keleşoğlu ile ortağız. Adı da Vadi İstanbul olacak. Maslak ise bizim projemiz. Muhtemelen Avrupa Konutları olarak yapacağız.

Atakent 3’ün ortasına Kayseri Saat Kulesi 

ARTAŞ Yönetim Kurulu Başkam Süleyman Çetinsaya, Avrupa Konutları Atakent 3’ün meydanına memleketi Kayseri’nin sembol yapılarından ‘Kayseri Saat Kulesi’nin birebir kopyasını da inşa etti. Çetinsaya, “Kayserimizin bir hatırası olsun istedik. Memleketimizi tabii ki seviyoruz. Şu anda Kayseri’ye bir tane de otel yapıyoruz. 250 odalı olacak. Gelecek yılın ortalarında bitiririz. İşletmesi için bazı otel zincirleriyle görüşüyoruz. Bizim kendi otel markamız President de işletebilir ama henüz bu konu net değil” diye konuştu.

Sadi Özdemir/Hürriyet

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın