TOKİ Elazığ’da gazilere özel 15 daire kurasız satışa çıkıyor!

Kategori: - - 16:10

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Elazığ merkez Zafran Mah. 385 adet konut projesi kapsamında inşa edilen 15 adet alt gelir grubu konutu; kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile açık satışa çıkacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Bakanlığı (TOKİ) tarafından Elazığ merkez Zafran Mah. 385 adet konut projesi kapsamında inşa edilen 15 adet alt gelir grubu konutu; kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile açık satışa çıkacak. 10 Ekim’de kurasız satışa sunulacak olan TOKİ Elazığ Zafran gazilere özel olan konutların satışları 30 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ Elazığ Zafran gazilere özel olan konutların satış işlemleri T.Halk Bankası A.Ş’nin Elazığ İlindeki yetkili tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecek. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin; a. T.C. vatandaşı olması, b. Elazığ il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Elazığ il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması, (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç), d. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, – Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. e. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.) f. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Ayrıca, – Kore ve Kıbrıs Gazi kimlik kartının fotokopisi veya Kore ve Kıbrıs Gazisi olduklarına dair SGK’dan alınacak belgeyi, Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş’nin Elazığ İlindeki yetkili tüm şubelerine İbraz edeceklerdir.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın