Toki’den 15 Yıl Vadeli Ev Fırsatı! 31 Şehirde Geçerli

Kategori: - - 09:08

15 Yıl Vadeli Ev

TOKİ Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 31 şehirde bulunan TOKİ projelerinden konut satışı yapacağını duyurdu. İhale ile gerçekleştirilecek konut satışlarında 15 Yıl Vadeli Ev bulunuyor.

TOKİ Başkanlığı’nın Şubat 2021 döneminde yayımladığı ve 39 şehirde gerçekleştirdiği konut satışları çok büyük ilgi görmüştü. Kurum bu duyurunun bir benzerini Mart ayı içerisinde yayımladı. TOKİ Başkanlığı tamamlanmış projelerden konut satışı yapacağını ilan etti.

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde yer alan konut projelerinden genellikle 2+1 ve 3+1 daireler satacak kurum, satışları ihale ile gerçekleştirecek. TOKİ’den ev almak isteyenler için o duyuru detayları. 15 Yıl Vadeli Ev

TOKİ’DEN 27 ŞEHİRDE KONUT SATIŞI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, konut satışlarının 31 şehirde olacağı ve bu şehirlerde toplam 137 konut satışı yapılacağı bildirildi. Konut satışları Ankara’da gerçekleştirilecek açık artırma ile sahiplerini bulacak.

İhale başvurularının ardından konutlar için internet üzerinden yada ihale salonunda teklif verecek vatandaşlar, en yüksek teklifi vermeleri durumunda konut sahibi olacaklar. Ev alacak olanlar peşin ödeme ile evleri alabilecekleri gibi TOKİ’nin sunduğu ödeme imkanlarından da faydalanabilecek. TOKİ bir miktar peşinat ve geri kalan tutarın taksitle ödenmesi seçenekleri sunuyor.

HANGİ ŞEHİRLERDE EV SATIŞI YAPILACAK?

TOKİ Başkanlığı’nın yayımladığı listeye göre TOKİ Konut satışları 31 şehirde olacak. bu 31 şehir arasında ise “Aksaray, Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sakarya, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Van ve Zonguldak” bulunuyor.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

İlana çıkarılan 137 konut için çok uygun koşullarda ödeme planları sunuluyor. Vatandaşlar konulara yüzde 10, 15, 25 veya 40 oranında peşinat ödedikten sonra taksitle ile sahip olabilecekler. TOKİ Başkanlığı vatandaşlar 108 ay, 120 ay ve 180 ay vade olanağı sağlıyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale ile gerçekleştirilecek konut satışlarına başvuru işlemleri ve bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Ayrıca konutlar için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar ihale detaylarına ve tüm ayrıntılı bilgilere Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet adreslerinden, Emlak Yönetim’in resmi internet adreslerinden ulaşabilecekler. İnternet dışında ayrıca vatandaşlar “444 86 54” telefon numarasını arayarak hem ihale başvurularına hemde merak ettikleri tüm diğer ayrıntılara dair bilgi alabilecekler.

Etiketler:, , , ,