3.Havalimanı Fiyatları Uçurdu

Kategori: - - 08:58

3

İstanbul’un 3 ilçesinde ev fiyatları 3. Havalimanı’nın etkisi ile arttı. Satılık ve kiralık ev fiyatlarında Eyüp, Başakşehir ve Arnavutköy’de yaşanan büyük artış dikkat çekti.

Emlak Endeksi’ne göre 3. Havalimanı’na yakın ilçelerde ev fiyatları bilhassa nihai bir sene içinde büyük artış gösterdi. Eyüp, Başakşehir ve Arnavutköy’de satılık ve kiralıklarda yaşanan artış yatırımcıyı sevindirdi. Başakşehir’de nihai bir senede satılık ev fiyatları tam yüzde 33 oranında artarak metrekare vasat ev fiyatı 3.333 TL’ye ulaştı. Kiralık konutlarda ise artış yüzde 19 oranında. Kiralık evlerin vasat metrekare birim fiyatı 14 TL. Özellikle markalı ev yatırımlarının hızlandığı Kayabaşı’nda yıllık artış yüzde 45’i buldu. Bölgede vasat fiyat 2.522 TL mertebesine ulaştı.

Eyüp’te satılık ev fiyatları nihai bir senede yüzde 30 oranında artarak 4.333 TL metrekare ortalamasına ulaştı. Kiralık ev fiyatları ise nihai bir senede yüzde 5 artış gösterdi ve metrekare vasatça 22 TL oldu.

“3. Havalimanı” adını duyunca ilk akla gelen ilçelerden Arnavutköy’de satılık konutların vasat fiyatı nihai bir yıllık süreçte yüzde 23 oranında artarak 1.840 TL metrekare ortalamasına ulaştı.

Kiralık hane sayıları arttı

Özellikle Başakşehir ve Eyüp’te kiralık ev ilanlarında nihai bir yıllık artış da dikkat çekici. Eyüp’te kiraya verilmek üzere ilana çıkan kiralık ev sayısı nihai bir senede tam yüzde 122, Başakşehir’de ise yüzde 50 oranında artış gösterdi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın