Metropol İstanbul’da konut teslimleri gecikti!

Son Güncelleme: 20 Ağustos 2015 - 8:04 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Metropol istanbul 11.5 milyarlık yatırımla hayata geçirilen Metropol İstanbul projesinin teslim tarihi, Ocak 2012’de gerçekleştirilen lansmanında 2015 olarak açıklanmıştı. Peki proje planlanan sürede teslim edilebilecek mi?

Metropol İstanbul’da konut teslimleri gecikti!

TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birlikte Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi’nin İstanbul Finans Merkezi kapsamında inşa ettiği Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Metropol İstanbul 1,5 milyar TL yatırım ile yükseliyor.
Üç yüksek bina ve 1.500’ün üzerinde bağımsız üniteden oluşan proje, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye’nin en büyük karma projelerinden biri olacak.
Jennifer Lopez de Metropol İstanbul’u seçti

250 metrelik gökdeleni ile Avrupa’nın en yüksek binaları arasında yer alan Metropol İstanbul’dan dünyaca ünlü yıldız Jennifer Lopez de ev aldı. 19 Kasım 2012 günü Metropol İstanbul satış ofisini ziyaret eden ünlü pop yıldızı Jennifer Lopez Boğaz ve Adalar manzaralı bir daire satın almıştı. Lopez’e düzenlenen törenle temsili anahtar ve tapu verilmişti. Lopez, “Hayran kaldığım bu kentte gelecekte daha çok vakit geçirmek istiyorum. Bu ziyaretlerde de Metropol İstanbul’daki dairemi kullanacağım” demişti.

Metropol İstanbul projesinin ortaklarından Çalık Gayrimenkul’un Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Jennifer Lopez’in muhtemelen 50 kattaki bir daireyi tercih edeceğini, bu kattaki dairelerin 360 derece, boğaz ve Adalar manzaralı olduğunu söyledi. Daire değerinin de 700 bin lira ile 1 milyon lira arasında olabileceğini açıklamıştı.

2014’ün başında projenin ortaklık yapısında da değişiklik olduğu açıklandı.
Projenin ortaklarından Varyap Başkanı Erdinç Varlıbaş yaptığı açıklamada, Metropol projesinde kendi hisseleri olan yüzde 25’lik hakkın yarısına yönelik olarak Albaraka Türk Bankası ile anlaşmaya vardıklarını belirtti.
Varlıbaş, “Gelecek dönemde gayrimenkulde finans kuruluşları daha fazla rol oynayacak. Projede 99 dönümlük arsanın sahibi Emlak Konut’un yüzde 43’lük payına karşın, Varyap ve GAP İnşaat’ın yüzde 28’lik payları bulunuyordu. Varyap’ın yarı payına sahip olan Albaraka Türk böylelikle projenin yüzde 14’lük ortağı haline geldi” ifadelerini kullandı.

Projede kaç daire satıldı
Metropol İstanbul projesinde stüdyodan 4+1’e kadar, 47 metrekare ile 250 metrekare arasında değişen büyüklükte daire seçenekleri yer alıyor. Emlak Konut GYO’nun internet sitesinde açıkladığı yıllık satış icmaline göre; projede bu güne kadar 1.500’ün üzerinde bağımsız üniteden oluşacak projedeki toplam 1.034 adet konut’un satışı gerçekleşti.
Metropol İstanbul’da fiyatlar
2012’nin Ocak ayında gerçekleştirilen lansmanında metrekare fiyatının 5 bin TL olarak duyurulduğu Metropol İstanbul projesinde, metrekare fiyatları şuan 9 bin 500 TL civarında seyrediyor.
Projede bürüt 47, net 29 metrekare olan stüdyo daireler 449 bin TL’den satılırken, bürüt 75, net 50 metrekare olan stüdyo dairelerin satış fiyatı 718 bin TL. Bu daireler istenirse 1+1 şekline dönüştürülebiliyor.

Metropol İstanbul projesinde ödeme planı kapsamında anlaşmalı bankalar aracılığı ile 120 aya kadar vadelendirme yapılırken, konut bedelinin yüzde 50’lik kısmının peşin ödenmesi durumunda, firma bünyesinde 6 ay vade farksız taksit imkanı bulunuyor.
Projenin inşaatında son durum
Kaba inşaatı biten projenin dış cephe giydirmeleri yapılıyor. Projenin inşaat durumu dikkate alındığında lansmanında teslim tarihi olarak verilen 2015 ‘te konutların teslim edilmesi oldukça zor görünüyor.
Metropol İstanbul’da teslimler ne zaman ?
AVM inşaatında yapılan değişiklikler nedeniyle proje teslim tarihinin, belirlenen tarihten sonra yapılması gündemede. Projedeki konut teslimlerinin 2016 yılının başında yapılması yapılmaya başlaması planlanıyor.  Emlakdream.com

Metropol İstanbul’da konut teslimleri gecikti! ile Benzer Yazılar:

20 Ağustos 2015 Saat : 8:04

Metropol İstanbul’da konut teslimleri gecikti! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–