Necip Fazıl Kısakürek Camisi’nin Temeli Atıldı

Kategori: - - 12:10

Necip Fazıl Kısakürek

Tuzla Aydınlı TOKİ konutları mevkiinde, Tuzla Belediyesi ve hayırseverlerin katkıları ile yapımına başlanan caminin temeli, dualarla atıldı.

Tuzla Aydınlı TOKİ konutları mevkiinde, Tuzla Belediyesi ve hayırseverlerin katkıları ile yapımına başlanan caminin temeli, dualarla atıldı. Edebiyatın unutulmaz isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’in adının verildiği caminin açılış törenine Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

TUZLA’NIN 56. CAMİSİ

Necip Fazıl Kısakürek Camisi’nin temel atma töreninde konuşan Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin, Tuzla’nın 56. camisinin inşa edildiğini ifade ederek, “Camilerimiz geçmişe ve geleceğe açılan pencerelerimizdir” dedi. Tarihimizde ve medeniyetimizde şehirciliğin cami merkezli kurulduğunun altını çizen Silkin, “Bizim medeniyetimizde şehirlerimiz, camilerimizin manevi havasından beslenir” şeklinde konuştu.

Camilerin, toplumu kenetleyen ve birleştiren çimento vazifesi gördüğünü de ifade eden Müftü Ahmet Silkin, konuşmasının sonunda Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın hayır faaliyetlerine teşekkür ederek. “Nerede hayırlı bir iş, bir faaliyet varsa, sayın başkanımızı orada görüyoruz. Maddi manevi katkılarına, desteklerine şahit oluyoruz. Bu bakımdan Sayın Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

GENÇLERİMİZİ MANEVİ ZIRHLARLA KORUMALIYIZ

Temel atma töreninde söz alan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ise konuşmasında her mevkiinin bir yükümlülüğü olduğunu ifade ederek, “Bizim yükümlülüğümüz de, toplumumuzu maddi ve manevi açıdan geleceğe hazırlamaktır” şeklinde konuştu.

“Şanlı medeniyetimizde ecdadımız, gittiği her yere kubbelerle adeta birer mühür vurmuştur” diyerek camilerin önemine vurgu yapan Başkan Yazıcı, “Camileri inşa etmek elbette çok önemli ve kutlu bir vazifedir. Ancak inşa edilen camilerimizin içini doldurmak ve gençliğimizi manevi zırha büründürmek çok daha büyük önem arz etmektedir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan Kur’an-ı Kerim ve dualar eşliğinde caminin temel atma törenine geçildi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın