Toki’nin İkamet Şartı Aramadığı Konutlar

Kategori: - - 08:23

toki logo

Toki'nin İkamet Şartı Aramadığı KonutlarToki ikamet şartı aramadığı konutlar hangileridir? TOKİ’den istenilen her ilde konut alımı için başvuru yapılabilir mi? İkamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı nedir?

Kurum resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyurular ile çeşitli tiplerde, farklı şehirlerde konut satışları yapacağını ilan etti. Satışa çıkarılan konutların önemli bir kısmı ise bir kaç şehirde toplandı. Bu şehirlerde oturmayan vatandaşlar ise bu konutları alıp alamayacaklarını araştırdılar.

TOKİ İKAMET ŞARTI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı konut satışlarına ilişkin uyguladığı kurallarında, ikamet şartını her proje için talep etmiyor. Alt gelir grubu için satışa çıkarılan 1+1, 2+1 veya 3+1 dairelerden konut almak isteyenler için ikamet şartı bulunuyor. Ancak açık satışlarda ikamet şartı farklı uygulanıyor. TOKİ resmi sitesinden konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında bu soruya yanıt verdi. Toki ikamet şartı

TOKİ ‘İstenilen her ilde konut alımı için başvuru yapılabilir mi?’ sorusuna resmi sitesinden “Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, ikamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı aranmaktadır. Açık satışlarda ise, genel olarak ikamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bu şartlar bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer almaktadır.” açıklamasında bulundu.

Bu kapsamda vatandaşlar açık konut satışlarına yayımlanan satış duyurusunda yer alan koşullara göre başvuru yapacaklar.


FACEBOOK TAKİP İÇİN TIKLAYIN


 

Etiketler:,

Bir yanıt yazın