TOKİ’nin taşınmazına 73 milyon TL’lik teklif

Kategori: - - 17:13

açık artırma

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) mülkiyetinde bulunan Türkiye’nin 34 ilindeki 166 taşınmaz için TURYAP tarafından düzenlenen açık artırmada 4 saatte 73 milyon TL’lik teklif alındı.

Yedisi Adana’da, ikisi İstanbul’da ve biri Samsun’da olmak üzere satışa çıkarılan 10 arsa katılımcıların ilgi odağıydı. Muhammen bedel toplamı 62 milyon olan arsalardan Adana’da 5 adet hisseli arsa, İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda ilköğretim okulu arsası ile akaryakıt tesis arsası için teklif alındı. TOKİ’nin onayından sonra kesinleşecek teklifler arasında muhammen bedeli 15 milyon TL olan ilköğretim arsasına verilen 22 milyon TL ile muhammen bedeli 20 milyon TL olan akaryakıt tesis arsasına verilen 37 milyon TL’lik teklifler dikkati çekti. Katılımcılar akaryakıt arsasını almak için önce 500 binlik ardından milyonluk artışlarla teklif verme yarışına girdi.

CANLI BAĞLANTI YAPILDI

Açık artırmaya konu olan 69 adet konut ve iş yeri için 13 milyon 537 bin TL’lik teklif alındı. İş yerleri arasında İstanbul Başakşehir’de 60 bin 500 TL’den işlem gören büfe yüzde 214 artışla 190 bin TL’lik teklif alarak öne çıkarken, Kuzey Ankara projesinde ve Eryaman’da bulunan tüm konutlar yüzde 83’e varan artışla işlem gördü. Siirt’te muhammen bedel toplamı 154 bin TL olan 4 iş yeri için 560 bin TL’lik teklif alındı. Ankara’da TOKİ ve İstanbul’da TURYAP salonlarında eş zamanlı düzenlenen müzayedede yoğun katılım yaşanırken, açık artırmaya gelemeyenler Türkiye’nin her yerinden canlı bağlantı ile takip edip online katılım sağladı. Teklif alınmayan konut ve iş yerleri için 12 Nisan 2016 Salı günü mesai bitimine kadar TURYAP’ın internet sitesi üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın