1 milyon m2’lik projelere Beylikdüzü’nden başlıyor

Kategori: - - 11:50

Gül Proje beylikdüzü

Gül Proje, önümüzdeki dönemde 1 milyon metrekarelik projeye başlayacak. Projelerden ilki Beylikdüzü’ndeki Vira İstanbul olacak. 700 milyon lira hasılat beklenen projede 1.155 konut var.

Gül Proje, 1 milyon metrekarelik yeni projelerinin hazırlığını yapıyor. Beylikdüzü’nde Vira İstanbul projesini lansmana hazır hale getiren Gül Proje, yine Beylikdüzü’nde şu anda hazırlıkları süren ikinci projesini hayata geçirecek. Nata Holding ile hasılat paylaşımı gerçekleşecek TEM Point adındaki projeyi, Emlak Konut GYO’dan ihalesini kazandıkları Seyrantepe’deki proje izleyecek.

Yeşili bol proje Vira

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, yeni projeleri hakkında bilgi verdi. Gül Proje’nin önümüzdeki dönemde satışa çıkaracağı projelerin başında Beylikdüzü’ndeki Vira İstanbul geliyor. Beylikdüzü Belediyesi ile hasılat paylaşımı gerçekleşecek pronin toplam 1.155 konuttan oluşacağını ifade eden Ali Gül, şu bilgileri verdi: “95 dönümlük arazinin 70 dönümünü yeşile ayırıyoruz. Yeşili bol bir proje olacak. Bloklarımız 4,7 ve 11 kat yükseklikte. Konutların yanı sıra 38 adet ticari ünite de olacak. 350 milyon lira yatırım bedeli olan projeden, 700 milyon lira hasılat beklentimiz var. Metrekare birim fiyatımız ortalama 3 bin 500 lira olacak.” Ali Gül, Beylikdüzü’nde inşa edecekleri diğer projenin 11. Mahalle’de yer alacağını, projenin çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Seyrantepe’de prestij

Emlak Konut GYO’nun Seyrantepe’de bulunan Türk Telekom Arena’nın yanındaki 36.7 dönümlük arazisinin ihalesini 1.3 milyar liralık teklifle Gül İnşaat-Gül Proje ortaklığının kazandığını hatırlatan Ali Gül, “Bölgede projemiz olmadığı için bu ihaleye çok asıldık. Yerimiz çok iyi ve o bölgede prestijimiz olsun istiyoruz” diye konuştu. İhalede fiyatın çok yükseldiği eleştirilerini de değerlendiren Gül, “Teklifimizi metrekaresini 12 bin lira ortalamalarında satacağımıza göre hesapladık. Fiyatı çok yükseltmedik” dedi. Ali Gül’ün verdiği bilgilere göre, proje 5 bloktan oluşacak ve en yüksek blok 30 katlı olacak.

Un var, şeker var helva yapamıyoruz

ALİ Gül, bu yıl seçim döneminin yaz aylarına denk geldiği için bir sıkıntı yaşamadıklarını ancak erken seçime gidilmesiyle birlikte proje lansmanlarının ertelendiğini ifade ederek, “Her şeyimiz hazır, lansmana hazırız ama beklemek durumundayız. Un var, şeker var, helva yapamıyoruz. Eylül-Ekim gibi planladığımız lansmanlar büyük ölçüde 2016 yılının Mart ayına kalacak. Sektörü sıkıntılı bir dönem bekliyor” diye konuştu.gazetevatan

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın