TOKİ’den yatırımcıya yeni fırsatlar

Kategori: - - 11:40

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. İdare, İstanbul, Ankara, Trabzon, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Kayseri ve Malatya gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 38 şehirde, 156’sı iş yeri 32’si konut olmak üzere 188 taşınmazı satışa çıkarıyor.

30 Ekim 2014’de düzenlenecek açık arttırmada satışa takdim edilecek konutlar, Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Silahlı Güç, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat ve Zonguldak illerinde yer aliyor.istanbultokikonutlari.com

TOKİ, Başşehir Ankara’da 8 taşınmazı satışa sunuyor. Eryaman’da 157metrekare büyüklüğünde 4+1 vasfında beş konut, 150 metrekare büyüklüğünde 3+1 bir konutile protokol yolunda 95 metrekare büyüklüğünde iki konutaçık arttırma ile satışa sunulan taşınmazlar arasında yer alıyor.

İSTANBUL, ANKARA VE BURSA’DA 15 İŞYERİ SATIŞTA

TOKİ, İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kayabaşı’nda üç, Ankara’da Sincan, Kuzey Ankara,Eryaman ve Şereflikoçhisar’da toplam altı, Bursa Nilüfer, Orhangazi ve Yıldırım ilçelerinde yedi işyerini satışa sunacak.

İdare, ayrıcaTrabzon’da17 taşınmazı satacak. Merkez Zağnos Vadisi’nde yer alan işyerleri de yatırımcıya takdim edilecek taşınmazlar arasında yer alıyor.

240 AY VADEYLE TAŞINMAZ

TOKİ, Bursa Nilüfer Kayapa, Çorum merkez, Kahramanmaraş Afşin ve Türkoğlu, Malatya Beydağı, Tokat Dedeli, Trabzon Bahçecik 2. Etap, Trabzon Zağnos Vadisi, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat2. bölge projelerinde yer alan işyerlerini yüzde 10 peşin 240 ay vade ile satışa sunacak.

Adana (Kozan, Seyhan Barış Semti, Seyhan Şambayadı, Yüreğir Akkuyu), Adıyaman (Merkez, Esentepe, Kahta), Afyon Dinar, Ankara (Eryaman 10. etap, Kuzey Kent Girişi 11. etap, PursaklarKaracaören, Sincan Yenikent, Şereflikoçhisar), Balıkesir (Bandırma Kayacık, Sındırgı Çavdaroğlu), Burdur Tefenni, Bursa (Orhangazi 3. etap, Yıldırım Akçağlayan), Çankırı Çerkeş, Denizli (Çal 1. etap, Çal 2.etap), Diyarbakır (Bismil, Silvan 2. etap, Üçkuyular), Düzce Çilimli, Erzincan Çayırlı 1. etap, Erzincan Üzümlü, Erzurum Pasinler, Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü, Gaziantep merkez Beylerbeyi, Giresun Alucra 2. etap, Hatay Dörtyol, Iğdır Tuzluca, İstanbul Küçükçekmece Kayabaşı 14. ve 15. bölge,Kayseri (Erciyes Üniversitesi, Yahyalı), Kırıkkale Balışeyh, Kırşehir (Kaman Sarıuşağı, Merkez), Kütahya (Emet 3. etap, Pazarlar, Şaphane), Manisa Gördes, Mardin Merkez Nur Semti 2. etap, Mersin Silifke Taşucu, Silahlı Güç merkez, Osmaniye Yaveriye, Sivas Suşehri, Şanlıurfa Birecik, Trabzon Beşikdüzü, Uşak Eşme, Yozgat Yenifakılı 2. etap ve Zonguldak Ereğli projelerinde yer alan işyerleri yüzde 15 peşin 120 ay vade seçenekleri ile satılacak.

Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak. Müzayede İstanbul Şişli’de bulunan Turyap Müzayede Salonu’nda saat 14.00 yapılacak. Ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.turyap.com.tr internet adreslerinden erişilebilecek.

(İHA)

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın