TOKİ’den yatırımcıya yeni fırsat

Kategori: - - 08:45

TOKİ tarafından satışa çıkarılan taşınmazlar arasında Ankara’da 19 konut, 1 spor salonu, İstanbul’da 18 iş yeri, 4 konut ve 2 arsa ile Adana’da 7 konut ve 7 arsa da yer alıyor. İdare, Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı termal suyu ile ünlü Karahayıt’ta Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Malatya, Denizli ve Trabzon gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 34 ilde 180 iş yeri, 5 ilde 26 konut ve 3 ilde de 10 arsayı satışa çıkardı.

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, 34 ildeki taşınmazların satışının gerçekleştirileceği açık arttırma 7 Nisan’da yapılacak.

Bu kapsamda Ankara’da 19 konut ve 1 spor salonun satışı yapılacak, Kuzey Ankara Projesi’nde yer alan 3+1 ve 4+1 planındaki 16 konut, 80 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcıya sunulacak.

Etimesgut ilçesinde 1+1 planında 3 konut ile Yenimahalle Yukarıyurtçu’da (Turkuaz Vadisi) 1 spor salonu da açık arttırma ile satılacak taşınmazlar arasında bulunuyor.

İstanbul’da 18 iş yeri, 4 konut

İstanbul’da ise 18 iş yeri ve 4 konut satışa sunuluyor.

Başakşehir ilçesi Kayaşehir bölgesinde 15, Gaziosmanpaşa’da 2 ve Çatalca’da 1 iş yeri, 60 bin liradan başlayan fiyatlarla açık arttırmada satılacak. Fatih Sulukule’de ise 1+1, 2+1 ve 3+1 planında 4 konutun satışı yapılacak.

– Denizli Karahayıt’ta pansiyon, Şanlıurfa’da 53 iş yeri satılıyor

TOKİ, kendine has kırmızı termal suyu ile ünlü Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt’ta, 10’u pansiyon olmak üzere 14 iş yerini de açık arttırma ile yatırımcılara sunacak.

Termal turizmin önemli merkezlerinden Karahayıt’ta 4 iş yeri, 5 küçük pansiyon ve 5 büyük pansiyon 240 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacak. Çal ilçesinde de 1 iş yerinin satışı yapılacak.

Şanlıurfa’da da 53 iş yeri alıcıya sunulacak taşınmazlar arasında bulunuyor. İş yerlerinin 50’si Viranşehir ilçesinde, 3’ü de merkezde yer alıyor. Viranşehir’deki iş yerleri 115 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Adana’nın Kozan ilçesinde 3, Seyhan ilçesinde 4 olmak üzere toplam 7 iş yeri 40 bin liradan, Çorum’da 9 iş yeri 20 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

Açık artırmada taşınmazlar yalnızca vadeli olarak satışa sunulacak.

Adana; Kozan, Seyhan, Afyonkarahisar; Dinar, Ağrı; Fırat Mahallesi, Ankara; Turkuaz Vadisi Spor Salonu, Balıkesir; Sındırgı, Batman; Merkez 3. Bölge, Bolu; Mengen 2. Etap, Yeniçağa, Bursa; Gürsu, Orhangazi 3. Etap, Çankırı; Çerkeş, Çorum; Merkez, Denizli; Çal 1. Etap, Karahayıt, Diyarbakır; Bismil, Edirne; Lalapaşa, Erzincan; Çayırlı, Üzümlü, Bayırbağ, Erzurum; Aşkale, Hatay; Belen, Iğdır; Tuzluca, İstanbul; Çatalca, GOP, Kayabaşı 15., 16., 19. Bölge, Kahramanmaraş; Afşin, Kayseri; Bünyan, Yahyalı, Kırıkkale; Balışeyh, Kırşehir; Kaman, Kütahya; Şaphane 3. Etap, Malatya; Merkez, Manisa; Demirci, Nevşehir; Hacıbektaş 2. Etap, Siirt; Merkez, Sivas; Gemerek, Şanlıurfa; Maşuk, Viranşehir, Tokat; Dedeli, Trabzon; Bahçecik Zağnos, Tunceli; Mazgirt, Yozgat; Boğazlıyan, Merkez 2. Bölge ve Sarıkaya 2. Etap projelerinde yer alan iş yerleri yüzde 15 peşin ve 120 ay vade ile satışa çıkarılacak.

Kuzey Ankara Projesi’nde yer alan konutlar yüzde 10’u peşin 96 ay, yüzde 15’i peşin 108 ay ve yüzde 25’i peşin 120 ay, Karabük Safranbolu, Konya Ereğli ve Tokat Zile projelerinde yer alan konutlar yüzde 12’si peşin 180 ay, Ankara Eryaman ve İstanbul Sulukule projelerinde yer alan konutlar yüzde 25’i peşin 120 ay vade seçenekleri ile satılacak.

İstanbul, Adana ve Samsun’da 10 arsa

7 Nisan’da düzenlenecek ihale kapsamında İstanbul’da 2, Adana’da 7 ve Samsun’da 1 olmak üzere toplam 10 arsa satışa sunulacak.

Bu kapsamda, İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir’de 1 özel ilköğretim tesis alanı ve 1 bakım ve akaryakıt tesis alanının satışı yapılacak.

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Akkuyu’da 5 konut alanı, Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa’da 1 Akaryakıt-Lpg istasyonu ile 1 ticaret alanı olmak üzere toplam 7 arsa yatırımcıya sunulacak.

Samsun’un Canik ilçesine bağlı Hacıismail’de de 1 ticaret alanı satılacak taşınmazlar arasında yer alıyor.

Müzayede, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde saat 13.30 yapılacak.

Ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ve “www.turyap.com.tr” internet adreslerinden ulaşılabilecek.

AA

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir yanıt yazın